امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25572
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۰
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری فارس، «جان بولتون» در مصاحبه روز دوشنبه خود با روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، ایران را تهدیدی برای تل‌آویو خواند و تأکید کرد: ...

به گزارش خبرگزاری فارس، «جان بولتون» در مصاحبه روز دوشنبه خود با روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، ایران را تهدیدی برای تل‌آویو خواند و تأکید کرد: اسرائیل باید دیروز به ایران حمله می‌کرد- هر روز که می‌گذرد، اسرائیل در معرض خطر بزرگتری قرار می‌گیرد، هر روز ایران به پیشرفت‌های بیشتری دست می‌یابد.

نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل و همچنین یکی از اعضای اندیشکده «امریکن اینترپرایز» ادامه داد: من می‌فهمم که به چه دلیل اسرائیل از ما می‌خواهد تا اقدامی انجام دهیم اما هرچه بیشتر منتظر چیزی باشد که اتفاق نخواهد افتاد، در خطر بزرگتری قرار می‌گیرد.

وی درباره قابلیت هسته‌ای ایران گفت که آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند انتظار داشته باشند که اطلاعات کاملی درباره قابلیت هسته‌ای ایران به دست آورند، اما اگر اسرائیل بعد از آنکه ایران به این قابلیت دست پیدا کرد، تصمیم به حمله به این کشور را اتخاذ کرد، با انتقام هسته‌ای روبرو می‌شود.

بولتون تصریح کرد: اوباما در دوره اول ریاست‌جمهوری خود به صورت ضمنی اعلام کرد که آمریکا اسرائیل را با سلاح‌ تجهیز نمی‌کند که به ایران حمله کند. حمایت قاطع کنگره پشتیبانی از اسرائیل در هر شرایطی را الزامی می‌کند.

این مصاحبه یک روز بعد از آن صورت گرفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل گفت که ایران به خط قرمز نزدیکی که سپتامبر گذشته در سازمان ملل تعیین کرد، نزدیک می‌شود و هشدار دارد که اسرائیل بعنوان یک راه‌حل پایانی برای جلوگیری از دستیابی ایران به قابلیت هسته‌ای به این کشور حمله می‌کند.
بولتون تصریح کرد: اوباما در دوره اول ریاست‌جمهوری خود به صورت ضمنی اعلام کرد که آمریکا اسرائیل را با سلاح‌ تجهیز نمی‌کند که به ایران حمله کند. حمایت قاطع کنگره پشتیبانی از اسرائیل در هر شرایطی را الزامی می‌کند
این مصاحبه که یک روز بعد از آن صورت گرفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل گفت که ایران به خط قرمز نزدیکی که سپتامبر گذشته در سازمان ملل تعیین کرد، نزدیک می‌شود و هشدار دارد که اسرائیل بعنوان یک راه‌حل پایانی برای جلوگیری از دستیابی ایران به قابلیت هسته‌ای به این کشور حمله می‌کند.
وی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران که حدود یک ماه پیش برگزار شد، گفت بر این باور است که انتخاب «حسن روحانی» بعنوان رئیس‌جمهور ایران یک «تله» برای آمریکا است و یک حس ساختگی از امنیت و مذاکرات بیشتر را به وجود آورده است که به طور قطع به هسته‌ای شدن ایران منتهی می‌شود.
بولتون ادامه داد: این ایده که روحانی با جدیت وارد مذاکره می‌شود نشان می‌دهد که این دولت در یک سیاره متفاوت به سر می‌برد. بیش از ۱۰ سال مذاکره درباره برنامه هسته‌ای ایران صورت گرفته است و تنها به یک زیرساخت گسترده و عمیق منجر شده است. روحانی یک تله ناآگاهانه است و ما درست به درون این تله افتادیم.
وی ضمن تصریح این مطلب که تفاوت عمده بین محمود احمدی نژاد و روحانی تنها لفاظی است، گفت: میانه‌روها می‌گویند، «حرف زدن دیگر بس است» و افراطی‌ها صحبت کردن را متوقف نمی‌کنند.
نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل درباره عدم موفقیت منطقه در حمله به ایران گفت مهم است که اسرائیل و آمریکا از نظر سیاسی در یک جناح قرار گیرند و اطلاعات را به اشتراک بگذارند.
بولتون در خصوص سیاست آمریکا در قبال مصر و سراسر منطقه گفت که سیاست آمریکا غیرمنسجم است زیرا اوباما ماهیت اسلام افراطی و خطراتی که این اسلام به همراه دارد را درک نمی‌کند.
وی تصریح کرد: اوباما بر این باور است که صحبت درباره اسلام در منطقه بعنوان حمله به دین تلقی می‌شود ولی این در حالی است که حتی مسلمانان نیز به مسئله اسلام افراطی واقف هستند.
وی ادامه داد تنها اشتباهی که ارتش مصر تاکنون انجام داده این است که به «محمد البرادعی» مدیرکل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه داده تا معاون رئیس‌جمهور شود.
بولتون در خصوص سوریه نیز تأکید کرد که مسئله‌ای که در حال حاضر اهمیت دارد این است که سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی به دستان تروریست‌ها نیافتد.
نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که سوریه از میان یک تراژدی بزرگ عبور می‌کند اما حمایت از مخالفان را یک گزینه قابل دوام نمی‌داند.
وی در پایان مصاحبه خود در خصوص مشارکت در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا گفت که هنوز تصمیمی نگرفته است، اما در صورتیکه چنین تصمیمی بگیرد، موضوعات امنیت ملی را به مرکز مباحثات سیاسی بازمی‌گرداند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها