امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25602
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از سامانه «paruskg»، تحلیلگران بر این باورند در سالهای اخیر، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، به نقل از سامانه «paruskg»، تحلیلگران بر این باورند در سالهای اخیر، سازمان‌های غیر دولتی در کشورهای پساشوروی یکی از عوامل اصلی ایجاد انقلابات رنگی بود که یکی از قدیمی‌ترین این سازمان‌ها، «مرکز کاربردی اقدام غیر‌خشونت‌آمیز و استراتژی (TSPNDS)» در صربستان نام داشت که طرح‌هایی را توسط متخصصان در کارگاه‌های آموزشی برای سازماندهی سرنگونی «میلوسویچ» در یوگسلاوی، انقلاب‌های «رنگی» در اوکراین، گرجستان، قرقیزستان و مولداوی و تلاش برای کودتا در بلاروس، ونزوئلا و ایران آماده کرده‌اند.

اینگونه اقدامات توسط سازمان بنیاد ملی دموکراسی (NED) در ایالات متحده، مؤسسه توسعه بین‌المللی آمریکا (USAID) و «خانه آزادی» پیگیری می‌شود.

به عنوان شعار سازمان غیردولتی می‌توان به عبارت «پیترز» محقق نظامی آمریکایی اشاره کرد که می‌گوید اشغال کشورهای خارجی باید از ایده‌آل‌های فیلم‌های هالیوود و سریع غذا خوردن «مکدونالد» الگو بگیرد که پس از آن موشک‌های کروز شرکت «مکدونالد داگلاس» و برافراشتن پرچم آمریکا مشاهده می‌شود.

این نشان می‌دهد که اصل هدایت سازمان‌های غیردولتی غربی تمایل به بازی در تمام جبهه‌ها را دارد و دامنه توجه خود را در تمام بخش‌های طیف سیاسی جامعه معطوف می‌کند.

واشنگتن و سازمان‌های غیردولتی آن تحت لوای شعارهایی همچون حقوق بشر، دموکراسی و صلح و آرامش، برخی گروه‌های اجتماعی محلی را به تغییر رژیم‌ها تشویق کرده و استراتژی سلطه‌طلبی ایالات متحده را طرح‌ریزی می‌کنند.

شرکت آمریکایی «RAND» عنوان می‌کند که دولت ایالات متحده باید سازمان‌هایی غیردولتی را برای آموزش گروه‌های اصلاح‌طلب در آینده به منظور ایجاد احزاب سیاسی و جنبش‌های اجتماعی برای اصلاحات دموکراتیک ایجاد و به اصلاح‌طلبان برای کسب و استفاده از فناوری اطلاعات کمک کند.

همچنین شرکت‌های اطلاعاتی و فناوری‌های ایالات متحده نیز می‌تواند کمک‌هایی در صورت قطع وب‌سایت‌های اصلاح‌طلبان از طرف دولت‌ها به آنان ارائه دهد.

مدارک و شواهدی از تهاجم عظیم این سازمان‌های غیردولتی خارجی در روسیه را توسط بیانیه ولادیمیر پوتین در آوریل سال 2013 که از طریق کانال تلویزیونی آلمان «ARD 6» پخش شد، می‌توان مثال آورد.

وی گفت که تنها در 3 ماه چهارم سال 2012، روسیه بیش از 654 سازمان غیردولتی را مورد بازرسی قرار داده که آنان از خارج کشور حدود 28.3 میلیارد روبل دریافت کرده‌اند.

این نشان می‌دهد که کشورهای غربی و به خصوص ایالات متحده منابع مالی فراوانی را برای انجام فشارهای نرم و تند خود بسیج می‌کنند.

برای انجام این کار حدود 350 برنامه در زمینه‌های آموزش و پرورش، فرهنگ و اطلاعات برای ترویج مدل دموکراسی و ایجاد یک قشر از شهروندان با تمرکز بر ارزش‌ها و سیاست‌های ایالات متحده فراهم شده است.

بنابراین، عملیات واشنگتن را باید در زمینه فعالیت‌های سازمان‌های غیردولتی با هدف تضعیف حکومت برخی کشورها به‌ منظور تغییر وضعیت، توسط سازمان‌های غیردولتی غربی به عنوان مخالفان دولت دانست.

به عنوان مثال، حوادث اخیر در شمال آفریقا، خاورمیانه و بویژه در سوریه را می‌توان مثال زد. آنها در حال حاضر نیز آماده عملیات جدید برای از بین بردن پایه‌های استقلال با استفاده فعال از سازمان‌های غیردولتی خواهند بود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار