امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25606
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، موج جدیدی از اعتراضات در بحرین با عنوان «جنبش تمرد» در این کشور آغاز شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المنار، موج جدیدی از اعتراضات در بحرین با عنوان «جنبش تمرد» در این کشور آغاز شده است.

بنا بر گزارش این شبکه، معترضان در شهرهای بحرین از جمله منامه و کرزکان تظاهرات شبانه برگزار می‌کنند و خواستار توقف شکنجه زندانیان شدند.

این تظاهرات‌ها با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و تعدادی از معترضان دستگیر شدند.

تظاهرات کنندگان با در دست داشتن پرچم‌های بحرین و تصاویر بازداشت شدگان، شکنجه گری مداوم دستگاه‌های امنیتی علیه بازداشت شدگان در زندان‌ها را محکوم می‌کنند و خواهان یک دستگاه قضایی مستقل و عادلانه برای محاکمه مجرمان در پرونده‌های شکنجه و قتل و جلوگیری از آزادی بیان هستند.

رژیم بحرین که از تشکیل جنبش تمرد در این کشور به هراس افتاده است، روز یکشنبه به مردم هشدار داد به دعوت این جنبش برای برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز پاسخ ندهند زیرا در غیر این صورت مجازات و زندانی خواهند شد.
 
 
احزاب و جمعیت‌های مخالف بحرینی با رد هشدار وزارت کشور رژیم آل خلیفه، برگزاری تظاهرات در روز 14 اوت را حق طبیعی و قانونی خود دانسته و تاکید کردند که نباید این حق از آنها سلب شود.

جنبش تمرد بحرین با الگوبرداری از جنبش تمرد مصر و تونس اخیراً اعلام موجودیت کرد و مردم را به برگزاری تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز فراخوانده است.

صدها جوان بحرینی در صفحات اجتماعی اینترنتی خود از مردم بحرین دعوت کردند تا به شکلی گسترده به خیابان‌ها آمده و علیه رژیم آل خلیفه تظاهرات کنند.

این جوانان بحرینی تاکید کردند که ایده تشکیل «جنبش تمرد» بدون تردید انقلاب بحرین را وارد مرحله جدیدی از مبارزه و قیام علیه رژیم آل خلیفه می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها