امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2561
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 3470
یاسین‌عباس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد جست‌وجوی اجساد شهدای جنگ تحمیلی ایران در عراق و تبادل این اجساد بین دو کشور اظهار داشت: ...

یاسین‌عباس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در مورد جست‌وجوی اجساد شهدای جنگ تحمیلی ایران در عراق و تبادل این اجساد بین دو کشور اظهار داشت: پس از پایان جنگ تفاهمنامه‌ای بین دولتهای دو کشور عراق و ایران برای جست‌وجو و انتقال اجساد کشته‌شدگان جنگ در خاک دو کشور به امضا رسید.

وی ادامه داد: اکنون مسئولیت این امر با کمیته بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر(RCRC) است و این‌کار بر عهده جمعیت هلال‌احمر عراق یا ایران نیست.

عباس در مورد ایجاد مراکز درمانی از سوی ایران در عراق گفت: در حال مذاکره با مقامات ایرانی و طراحی نهایی هستیم که امیدواریم با سرعت بخشیدن به این مذاکرات، کلنگ احداث دو مرکز فوق‌تخصصی در شهرهای کربلا و نجف تا پایان این ماه به زمین زده شود.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر عراق در پاسخ به اینکه با توجه به انفجارهای پی‌درپی در عراق، جمعیت هلال احمر این کشور چه تدابیری را در پیش گرفته خاطرنشان کرد: یک تیم امداد اولیه به همراه 3 آمبولانس پشتیبان برای قربانیان انفجار و ارائه خدمات اولیه، همیشه آماده‌باش هستند.

عباس ادامه داد: همچنین 18 تیم برای پشتیبانی و ارائه خدمات سطح دو و سه و همچنین خدمات حمایتی روانی به بازماندگان انفجار فعال است و 144 تیم برای ارائه کمک‌های اولیه و بیمارستانی در بیمارستانهای سراسر عراق فعال هستند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر عراق همچنین از امضای تفاهمنامه با جمعیت هلال‌احمر ایران خبر داد و گفت: با امضای این تفاهمنامه آموزش مدیریت سوانح و خدمات درمانی هنگام بلایا به طرف عراقی داده می‌شود، همچنین اعزام بیماران عراقی برای درمان به ایران، اهدای کمک‌های مالی و اقلامی مانند آمبولانس، چادر و تجهیزات پزشکی درمانی از دیگر اقدامات هلال‌احمر ایران برای این جمعیت است.

به گفته دبیر کل جمعیت هلال احمر عراق حدود 9 هزار نفر در جمعیت هلال‌احمر عراق فعالیت می‌کنند که 3 هزار نفر آنها کارمند رسمی و بقیه داوطلب هستند.

به گزارش فارس، هشتمین کنفرانس بین‌المللی جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر از اول تا چهارم اردیبهشت به میزبانی تهران با حضور روسا و نمایندگان 40 کشور دنیا در حال برگزاری است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها