امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25614
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پنجمین نمایشگاه بزرگ قرآن با عنوان بهار قرآن دیروز با پیام «آیت‌الله ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پنجمین نمایشگاه بزرگ قرآن با عنوان بهار قرآن دیروز با پیام «آیت‌الله محسنی» رئیس شورای علمای شیعه افغانستان و با حضور «ناصر جهانشاهی» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و برخی از نمایندگان مجلس افغانستان در مسجد الزهرا(س) واقع در غرب کابل افتتاح شد.

«آیت‌الله شیخ محمد آصف محسنی»، رئیس شورای علمای شیعه افغانستان در پیام خود که توسط «فاضل حسینی» یکی از علمای افغانستان قرائت شد، ضمن عرض تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از همه مردم افغانستان خواست تا در این ماه پر برکت ضمن نزدیکی به پروردگار عالم به یک دیگر احترام بیشتری گذاشته و در این ماه پر فیض و برکت که ماه نزول قرآن است خود را از آتش جهنم نجات بخشند.

رئیس شورای علمای شیعه افغانستان در ادامه پیام خود از تمام مردم افغانستان خواست تا در این ماه مبارک رمضان به برگزاری نمایشگاه قرآن در کابل و نمایشگاه های که در دیگر نقاط افغانستان بر پا می شود و هدف آنها ترویج مسایل قرآنی و دینی است توجه بیشتری داشته باشند و فرزندان خود را نیز در این راه تشویق نمایند.

در ادامه این مراسم ناصر جهانشاهی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کننده گان پنجمین نمایشگاه بزرگ بهار قرآن، تقارن نزول قرآن کریم با ماه مبارک رمضان را نشانه ای دانست تا انسان با خود سازی، پیام قرآن را با گوش جان درک نماید و مسیر سعادت دنیا و آخرت خویش را فراهم نماید.

در این نمایشگاه که تا 16 رمضان بر پا خواهد بود، مراکز بزرگ قرآنی افغانستان از جمله «شورای عالی قرآنی افغانستان»، «دارالقرآن های کابل»، و برخی از ناشران دینی و قرآنی افغانستان در آن حضور خواهند داشت.

ناشران و هنرمندانی از جمهوری اسلامی ایران نیز در چند غرفه این نمایشگاه حضوری فعال دارند و محصولات قرآنی و فکری خود را به نمایش گذاشته اند.

تلاوت قرآن کریم توسط توسط قاری بین المللی افغانستان، «عبدالشکور فلاح» و اجرای سرود و تواشیح از دیگر برنامه های افتتاحیه این نمایشگاه بود.

لازم به ذکر است که علاوه بر کابل در برخی از ولایات دیگر افغانستان نیز همه ساله نمایشگاه های قرآنی بر پا می شود که استقبال مردم از این نمایشگاه ها بسیار چشمگیر بوده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها