امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25616
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 132
به گزارش فارس، روزنامه الخبر الجزایر امروز سه شنبه اعلام کرد: ارتش الجزایر 22 فرد مسلح از جنبش وحدت و جهاد در غرب آفریقا و گروه انصار الدین را در ...

به گزارش فارس، روزنامه الخبر الجزایر امروز سه شنبه اعلام کرد: ارتش الجزایر 22 فرد مسلح از جنبش وحدت و جهاد در غرب آفریقا و گروه انصار الدین را در عملیات نظامی در صحرای تنزروفت در دو منطقه مرزی برجی باجی مختار و تیمیاوین نزدیک مالی کشته است.

این روزنامه آورده است: مهمترین عملیات نظامی نیروهای ارتش الجزایر طی ماه گذشته در منطقه الخلیل در 25 کیلومتری شمال برجی باجی مختار بوده است که در آنجا نیروهای ارتش نفوذ عناصر تروریستی را ناکام گذاشته و پنج تن از آنها را کشته‌اند.

الخبر ادامه داد: اهمیت این عملیات از آن جهت است که اولین عملیات گسترده طی سال‌های گذشته تاکنون بوده است که به متلاشی شدن مهمترین باند وابسته به گروه وحدت و جهاد در غرب آفریقا و گروه انصار الدین شد.

این دو گروه وابسته به القاعده در مغرب عربی در تلاش برای انجام فعالیت تروریستی در منطقه مرزی الجزایر با مالی هستند.

این روزنامه نوشت: بیشتر شبه نظامیان کشته شده از منطقه برج باجی مختار بودند که به فعالیت‌های تروریستی در جریان جنگ در شمال مالی ملحق شده بودند.

از زمان مداخله نظامی فرانسه در مالی در اوایل سال جاری الجزایر مرزهای خود را با مالی بسته است تا مانع نفوذ عناصر تروریستی به داخل خاک کشورش شود.

گروه وحدت و جهاد در غرب آفریقا و گروه انصار الدین که هر دو به القاعده در مغرب عربی وابسته هستند به مدت یک سال و در پی کودتا در مالی با استفاده از هرج و مرج حاکم بر این کشور شمال مالی را به اشغال خود درآوردند اما با مداخله نظامی فرانسه سرکوب و عناصر آن کشته و یا پراکنده شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها