امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25626
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 117
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «نو محافظه کاری و سیاست خارجی یک جانبه گرای آمریکا» به این مسأله پرداخته است که سیاست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «نو محافظه کاری و سیاست خارجی یک جانبه گرای آمریکا» به این مسأله پرداخته است که سیاست خارجی آمریکا پس از دوران جنگ سرد توسط عده‌ای از روشنفکران و سیاستمداران تندرو به سمت اهداف خاصی سوق داده شده است. این افراد که با عنوان گروه نو محافظه کاران یا نئوکان ها معروف هستند، دارای تمایلات جنگ طلبانه از قبیل دخالت نظامی به صورت حمله نظامی به صورت حمله پیش دستانه و تغییر رژیم های ناهمسو با منافع آمریکا با توجه به دموکراسی سازی با ابزار و قوه قهریه و معتقد به سیاست خارجی یک جانبه گرا و تهاجمی هستند.

گفتمان حاکم بر سیاست خارجی آمریکا امروزه وظیفه آمریکا می‌داند که رهبری جهان را بر عهده داشته باشد و این را بسیار مشروع می داند که برای حصول موفقیت آمیز این رهبری، در هر زمان و مکان که لازم باشد از قدرت نظامی در بالاترین سطح استفاده شود و این دقیقاً همان چیزی است که محافظه کاران جدید در تلاش نهادینه شدن آن از اواخر دهه 1960 بودند.

در قاموس نو محافظه کاری، سیاست خارجی و نیروی نظامی از معنای بسیار مهمی برخوردار است و بین این دو قائل به پیوند وثیقی هستند. نو محافظه کاران چندان اهمیتی به سیاست داخلی نمی‌دهند، بلکه بیشتر درحوزه سیاست خارجی، ایده‌های حایز اهمیتی دارند. در زمینه مسائل نظامی نیز، نو محافظه کاران معتقد به افزایش بودجه دفاعی کشور برای برخورد با انواع تهدیدات هستند. به نظر آنها لیبرالها با نادیده انگاشتن قدرت نظامی آمریکا سبب رکود در تحریک نظامی آمریکا در سطح جهانی شده‌اند، درحالی که توان نظامی آمریکا پشتوانه‌ای است که باید برای ایجاد تغییرات لازم و مورد نظر خود، از آن استفاده کرد.

این کتاب در شمارگان 1500 نسخه و 324 صفحه و به قیمت 10هزار تومان چاپ و روانه بازار نشر شده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها