امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25627
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «چشم عکاس»  اثری از مایکل فریمن با ترجمه زهرا ریحانی با بررسی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «چشم عکاس»  اثری از مایکل فریمن با ترجمه زهرا ریحانی با بررسی طراحی و ترکیب بندی در عکاسی در 170 صفحه از دریچه انتشارات کتاب آبان روانه بازار نشر شد.

در توضیح این کتاب آمده است:  «طرح تنها فاکتور بسیار مهم در خلق یک عکس موفق است. توانایی دیدن پتانسیل‌ها در یک عکس قوی و سپس سازماندهی عناصر گرافیکی به سمت ایجاد یک قطعه هنری قوی و موثر، همیشه یکی از مهارت‌های کلیدی در ساخت عکس‌ها بوده است.

عکاسی دیجیتالی جنبه‌های جدید و هیجان‌انگیزی برای طراحی به ارمغان آورده است. در ابتدا به خاطر بازخورد سریع یک دوربین دیجیتالی که اجازه ارزیابی و اصلاح بی‌درنگ را می‌دهد و دوم به خاطر ابزار ویرایش تصویر که آن را قادر می‌سازد تا طرح را بعد از آن که گرفته شد، اصلاح کند. این امکانات تا به حال تاثیرات شگرفی در روش عکسبرداری عکاسان دیجیتالی داشته است.»

کتاب «چشم عکاس» تاکنون به 16 زبان منتشر شده است، چشم عکاس همچنان با عکاسان سراسر دنیا صحبت می‌کند. در ایالات متحده، به تنهایی به صدهزار نسخه چاپی رسیده است و سیصد هزار نسخه نیز در سرتاسر جهان منتشر شده است.

این کتاب نشان می‌دهد که چگونه هر فردی می‌تواند توانایی دیدن و گرفتن عکس‌های دیجیتالی بی‌نظیر را در خود گسترش دهد.

این کتاب تمامی رویکردهای سنتی در ترکیب و طراحی را کاوش می‌کند، اما تاکید بیشتر آن در تکنیک‌های دیجیتالی جدید در فیلمبرداری است با علم به اینکه عکس قابل ویرایش، دستکاری و مونتاژ کردن است که می‌تواند نتیجه نهایی را به اثری بسیار متفاوت تر از صحنه ای که در نمایاب دوربین دیده شده است تبدیل کند.

به گزارش فارس، کتاب «چشم عکاس» در 170 صفحه با قیمت 20هزار تومان در نشر کتاب آبان منتشر شده است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها