امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25629
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۴
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کلید فیلم‌برداری این فیلم سوم ماه آوریل در ریو دو ژانیرو پایتخت برزیل زده شد و گروه سازنده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کلید فیلم‌برداری این فیلم سوم ماه آوریل در ریو دو ژانیرو پایتخت برزیل زده شد و گروه سازنده بعد از آن راهی اسپانیا شدند.

شهر قدیمی سانتیاگوی اسپانیا لوکیشن‌ اصلی فیلم بود. «بهترین داستان بائولو کوئیلو» محصول مشترک برزیل، اسپانیا، آرژانتین و شیلی است.

کارولینا کاتسچو و لوناد ماسدو تهیه کنندگان اصلی فیلم هستند. این دو تهیه‌کننده قبل از این چند فیلم پرفروش آمریکای جنوبی را تهیه کرده‌اند.

کارگردانی«بهترین داستان پائولو کوئیلو» به عهده دانیل آگوستو بوده که آن را بر اساس فیلم‌نامه‌ای از خودش ساخته است. این فیلم‌نامه با نگاهی به صحبت‌ها و مصاحبه‌های این فیلم‌ساز و کاتسچو با کوئیلو نوشته شده است.

نقش دوران جوانی و پیری کوئیلو را راول و خولیو آندراوه بازی کرده‌‌اند. فابیانا گومگی، تانچو نووا و پاز وگا دیگر بازیگران فیلم هستند.

آگوستو به نشریه اسکرین اینترشنال گفته است:«این فیلم تلاش دارد قصه مردی را به نمایش بگذارد که یک رویا داشت. حال و هوای فیلم‌ ما کمی شبیه«آلیس در سرزمین عجایب» است. خانواده کوئیلو می‌خواستند او یک مهندس شود ولی وی کار نویسندگی را ترجیح داد.

کوئیلو سال 1974 در شهر ریو به دنیا آمد و از همان دوران نوجوانی می‌خواست نویسنده شود. اما از سوی پدر و مادرش به یک انستیتوی روانی فرستاده شد.

بعدها در مدرسه حقوق ثبت‌نام کرد، اما آن را نیز نیمه‌کاره رها کرد و راهی یک سفر بین‌المللی به کشورهای مختلف جهان شد.

پس از بازگشت به برزیل به ترانه‌سرایی پرداخت و در سال 1974 توسط دولت نظامی دستگیر شد. این دستگیری باعث شهرت وی شد.
 
فساد اخلاقی کوئیلو
 
پائولو کوئیلوی از‌جمله نویسندگانی است که با بحران معنوی بر خورد کرده و پاسخی که برای این بحران یافته است رجوع به مواد مخدر، سحر، جادو و مشروبات الکلی بود.
 
کوئیلو اقرار می کند به مواد روان گردان، مخدرات و حتی ماری جوانا و هر چیزی که می یافته، به‌صورت افراطی می‌شتافته است.در کارنامه او تجربه فرقه‌های همچون کریشنا، بودا، هندو، و حتی بی دینی و الحاد به چشم می‌خورد.
 
او که حتی در مقطعی اعتیاد شدید به بدترین مخدرها داشت با طرح مسئله ی سحر و جادو تلاش‌کرد مخاطبانش را فریب دهد.به زعم وی، اگر بُعد جادو و سحر آمیزی به زندگی اضافه کنیم، مشکل ارزش و معنای زندگی حل شده، شور و نشاط به زندگی پوچ غم زدگان تمدن غرب باز می گردد!
 
کوئیلو پیشینه  اخلاقی و اجتماعی منفی و تاریکی هم دارد.وی در تئاترهای ضد اخلاقی و مستهجن نقش ایفا می‌کرد. کتابی را که داستان های ضد اخلاقی بود،به نام «کرینگ ها» را منتشرکرد. این کتاب به‌اندازه‌ای زشت و هنجار‌شکن بود که حتی دولت برزیل هم آن را برای  فرهنگ عمومی مردم مضر دانسته و کوئیلو را به خاطر آن زندانی نمود.

جالب اینجاست که از رمان «کیمیاگر» او تا به حال در کشورهای مختلف جهان سی میلیون نسخه به فروش رسیده است.اکنون هم به‌نظر می‌رسد با ساخت فیلم کوئیلو  تلاش می‌شود تا چهره‌ای قهرمان از او ساخته شود.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها