امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25665
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکی «ینی شفق»، «عبدالله گل» رئیس‌جمهور ترکیه که دیروز «عبدالرحمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه ترکی «ینی شفق»، «عبدالله گل» رئیس‌جمهور ترکیه که دیروز «عبدالرحمن صلاح‌الدین» سفیر مصر در آنکارا را به حضور پذیرفت و نقشه راه ترکیه برای اوضاع مصر را به وی ارائه کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه خواستار آزادی «محمد مرسی» رئیس‌جمهور برکناری مصر و دوستان او از جماعت اخوان‌المسلمین و آغاز روندی سیاسی در این کشور بدون آنکه طرفی در آن کنار گذاشته شود، شد.

وی افزود: دموکراسی باید خود خطاهایش را تصحیح کند نه از طریق کودتای نظامی. زیرا ترکیه می‌خواهد که مصر را با ثبات ببیند.

این در حالی است که «احمد داوود اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود: از نظر ترکیه، مرسی همچنان رئیس‌جمهور مشروع و قانونی مصر است.

وی افزود: مصر در یک بحران بزرگ گرفتار آمده که باید در اسرع وقت حل‌وفصل شود. زیرا این کشور، ستون فقرات هر تحولی در خاورمیانه است.

دیدار دیروز سفیر مصر با رئیس‌جمهور ترکیه که بیش از دو ساعت به طول انجامید، در چارچوب دیدارهای سفر مصر در آنکارا با مقامات مسئول بلندپایه ترکیه و سران احزاب سیاسی و نمایندگان تجار و روزنامه‌نگاران و خبرنگاران این کشور صورت می‌گیرد تا حقیقت تحولات مصر را برای آنها شرح دهد.

سفیر مصر، در دیدار با گل، پیام شفاهی «عدلی منصور» رئیس‌جمهور موقت مصر درباره مهمترین تحولات سیاسی کشورش و نقشه راه جدید مصر در دوره انتقالی را به وی ابلاغ کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار