امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25670
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، حزب آلمانی «مخالفت با یورو» روز گذشته در کنفرانسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «یورونیوز»، حزب آلمانی «مخالفت با یورو» روز گذشته در کنفرانسی خبری راهکارها و برنامه‌های خود را برای انتخابات پارلمانی که سه ماه آینده در این کشور برگزار می‌شود، ارائه کرد.

حدود سه ماه از آغاز فعالیت این حزب موسوم به «گزینه‌ای دیگر برای آلمان» می‌گذرد. با این حال گفته می‌شود این حزب که شعار اصلی آن مخالفت با یورو است، هم اکنون بخت چندانی برای کسب کرسی‌های مجلس آلمان ندارد.

طبق آخرین نظرسنجی‌ها، این حزب تنها حدود 2درصد از آرا را به سوی خود جلب کرده، که کمتر از پنج درصد لازم برای راهیابی به پارلمان آلمان است.

«برن لوکه» رهبر این حزب و استاد اقتصاد در دانشگاه هامبورگ گفت که به دنبال همکاری با احزابی که از سیاستهای حوزه پولی یورو حمایت می کنند، نیست وی افز.د: « ما با هیچ حزبی که از سیاست نجات یورو حمایت کند، ائتلافی تشکیل نخواهیم داد. این امر کاملا سیاستهای نجات یورو را تغییر خواهد داد. تا زمانی که سیاستهای کنونی نجات یورو ادامه دارد، ما آن را تحمل نخواهیم کرد.»

با این حال این که شعار مخالفت با یورو این حزب تا چه اندازه خواهد توانست نظر رای دهندگان سنتی به حزب دموکرات مسیحی را به سوی خود جلب کرده و تهدیدی برای دولت ائتلافی آنگلا مرکل شود، در انتخابات ماه سپتامبر مشخص خواهد شد.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار