امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25674
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۳
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی»، گزارش بازرس کل وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نشان می دهد که بیش از 10 درصد از ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی»، گزارش بازرس کل وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) نشان می دهد که بیش از 10 درصد از تحقیقات جنایی ارتش آمریکا درباره پرونده های مرتبط با تجاوزهای جنسی صورت گرفته میان نظامیان، ناقص هستند.

در این گزارش که حاصل بررسی 501 مورد پرونده مرتبط با فساد اخلاقی در ارتش است و روز گذشته (دوشنبه) منتشر شده است، مشخص شد که 56 پرونده بنا بر دلایلی از جمله ناکامی در جمع آوری مدارک و شواهد کلیدی و یا روش های ضعیف مصاحبه، ناقص بوده اند.

در این گزارش به آژانس‌های تحقیقات جنایی ارتش آمریکا توصیه شده است که روش های رسیدگی به صحنه های جرم و جمع آوری مدارک را ارتقا بخشند.

بر اساس گزارش ارائه شده از سوی بازرس کل پنتاگون، تحقیق درباره 89 درصد از پرونده های مرتبط با تجاوز جنسی که در سال 2010 میلادی صورت گرفته، بر اساس استاندارد و بدون کاستی های قابل توجه بوده است.

ارتش آمریکا به دلیل افزایش آمار فساد جنسی میان نظامیان خود، با انتقادات شدیدی روبرو شده است و گزارش اخیر وزارت دفاع آمریکا نشان می دهد که در سال 2012 میلادی، 26 هزار نظامی مورد سوء استفاده های جنسی قرار گرفته اند.

گزارش بازرس کل پنتاگون روی تحقیقات انجام شده توسط آژانس های تحقیقات جنایی ارتش آمریکا از جمله سرویس تحقیقات جنایی نیروی دریایی، دفتر تحقیقات ویژه نیروی هوایی و سرویس تحقیقات جنایی ارتش با محور اتهامات تجاوز و سایر جرایم جنسی متمرکز شده است.

خبرگزاری «رویترز» نیز در پوشش این خبر نوشت که بر اساس گزارش بازرس کل پنتاگون، ارتش آمریکا در بسیاری از پرونده های طرح شده درباره سوء استفاده های جنسی نظامیان، تحقیقات مناسبی عملی نکرده و گاهی اوقات نیز در جمع آوری مدارک مهم، بررسی کامل صحنه های جرم و مصاحبه با شاهدان ناکام مانده است.

خبر ناکامی ارتش آمریکا در رسیدگی به پرونده های تجاوز جنسی میان نظامیان در حالی منتشر می شود که کنگره آمریکا در حال بررسی قوانینی جهت بهبود چگونگی مدیریت پرونده های تجاوز جنسی توسط ارتش این کشور است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها