امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2568
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی فدارسیون بین المللی صلیب سرخ، این فدارسیون سالانه مبلغی را از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی فدارسیون بین المللی صلیب سرخ، این فدارسیون سالانه مبلغی را از محل صندوق ملکه شوکن به منظور حمایت مالی از اجرای طرح های بشردوستانه صلیب‌های سرخ و جمعیت‌های ملی هلال احمر اختصاص می‌دهد.

این فدراسیون در سال 2013 پس از بررسی و مطالعه طرح‌های ارسالی از سوی جمعیت‌های ملی از ده‌ها کشور از ۵ قاره جهان طرح‌هایی را شایسته حمایت دانسته و مبلغی را برای اجرای طرح های بشردوستانه از سوی صلیب سرخ و جمعیت ملی هلال احمر در پنج کشور جهان شامل ایران، بلاروس، بولیوی،اریتره و کریماتی اختصاص داده است.

براین اساس، همه ساله تمام جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر طرح‌های خود را به منظور حمایت مالی به فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ ارائه می‌دهند که امسال طرح کانون‌های بشردوستانه جوانان هلال احمر به همراه طرح‌های بشردوستانه ۴ کشور دیگر مشمول حمایت مالی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ شده است.

پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرده است که این فدراسیون هزینه اجرای کانونهای بشردوستانه هلال احمر در زندان‌ها و مراکز اصلاح و تربیت تا 4 هزار نفر زندانی جوان را تقبل می‌کند.

بنابر اعلام جمعیت هلال احمر کشور، تاکنون در 100 کانون بشردوستانه در مراکز اصلاح و تربیت و بند جوانان زندان‌ها و ندامتگاه‌های مرکزی کشور با هدف آموزش مهارت‌های اولیه امدادی و ترویج اصول بشردوستانه هلال احمر ایجاد شده است.

صندوق ملکه شوکن به منظور ترویج کار امدادرسانی در زمان صلح در سال 1912 توسط ملکه ژاپن در کنفرانس بین‌المللی صلیب سرخ ایجاد شد.

این صندوق توسط یک کمیسیون مشترک متشکل از نمایندگان فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اداره می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها