امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2569
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 280
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، بنیامین نتانیاهو سه‌شنبه از حمایت آمریکا از امنیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، بنیامین نتانیاهو سه‌شنبه از حمایت آمریکا از امنیت اسرائیل قدردانی و ابراز امیدواری کرد تل‌آویو و واشنگتن به همکاری خود در این زمینه ادامه دهند.

وی در کنفرانس خبری مشترک با چاک هیگل گفت: در چهار سال گذشته، ما روابط دفاعی و امنیتی خود را به شدت افزایش دادیم و کاملا مطمئن هستم، به تقویت این حوزه از همکاری تحت نظارت وزارت دفاع آمریکا ادامه می‌دهیم. این موضوع بسیار مهم است چراکه ما با چالش‌های بسیاری روبرو هستیم.

نتانیاهو اضافه کرد: اسرائیل عمیقا از حمایت امنیتی و نظامی آمریکا قدردانی می‌کند. این امر منعکس کننده اتحاد عمیق میان اسرائیل و آمریکا و نیز ارزش‌ها و منافع مشترک میان ماست.

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شد: هیچکس بیش از گروه‌های تروریستی که ایران آنها را با تسلیحات پیچیده تجهیز کرده، این ارزش‌ها و منافع مشترک را به چالش نکشیده است. این چالشی است که اسرائیل آن را نمی‌پذیرد و همانطور که چاک هیگل و رئیس جمهور اوباما بارها تکرار کرده‌اند، اسرائیل باید بتواند در مقابل تهدیدات از خود دفاع کند.

وزیر دفاع آمریکا نیز با قدردانی از نتانیاهو، اسرائیل را الگویی برای جهان خواند و گفت: روابط میان اسرائیل و آمریکا مانند همیشه قدرتمند است و مبنای آن ارزش‌های مشترک و احترام برای یکدیگر است.

چاک هیگل ادامه داد:‌ اکنون زمان دشوار و خطرناکی است. اکنون زمانی است که دوستان و متحدان باید بیش از پیش به یکدیگر نزدیک شوند. قول می‌دهم به تقویت روابط و حفظ آن ادامه دهم.

وی متذکر شد، مکالمات بسیار خوبی با موشه یعالون، وزیر جنگ اسرائیل و شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی داشته و سپس افزود: معتقدم با فعالیت و همکاری با دوستان و متحدانمان، قادر خواهیم بود کاری که برای اسرائیل و آمریکا بهتر باشد را انجام دهیم و این منطقه را به منطقه‌ای بهتر تبدیل کنیم و آمریکا و اسرائیل را امن‌تر سازیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها