امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25690
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 84
مهدی رمضانی دبیر اجرایی «جایزه کتاب بلخ» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خبر از تمدید مهلت ارسال ...

مهدی رمضانی دبیر اجرایی «جایزه کتاب بلخ» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس خبر از تمدید مهلت ارسال کتاب‌ها به دبیرخانه این جشنواره داد و گفت: به علت استقبال  نویسندگان از این جایزه و همچنین هم پوشانی زمان اعلام فراخوان جایزه کتاب بلخ با انتخابات ریاست جمهوری مهلتت ارسال آثار به دبیرخانه این جایزه تا 15 مرداد تمدید شد.

وی افزود: البته ما دو ورودی برای داوری آثار و گردآوری کتاب‌های مرتبط با موضوع افغانستان در نظر گرفتیم و هم دبیرخانه به رصد کتاب‌های منتشر شده در این حوزه پرداخته است و هم نویسندگان می‌توانند آثارشان را ارسال کنند.

رمضانی درباره داوری آثار و گروه‌های داوری هم اظهار داشت: ما 3 گروه داوری برای کتاب‌های منتشر شده در نظر گرفته‌ایم که شامل حوزه ادبیات، سیاسی و اقتصادی و حوزه فرهنگی و اجتماعی می‌شود. اما استقبال نویسندگان و کتاب‌های ارسالی نشان داد که ما بعضی حوزه‌ها را رصد نکرده‌ایم و ممکن است تغییراتی در گروه‌های داوری ایجاد شود.

دبیر «جایزه کتاب بلخ» درباره جوایز هم گفت: جوایز ارزنده و متفاوت خواهد بود و بیشتر با رویکرد حمایت فرهنگی از کتاب‌ها است که به زودی اعلام خواهد شد.

جایزه بلخ که توسط موسسه فرهنگی و هنری و انتشارات الهدی برگزار می‌شود هدف اصلیش شناسایی و معرفی کتاب‌هایی است که با موضوع افغانستان در ایران منتشر شده‌اند.

علاقمندان به شرکت در نخستین «جایزه کتاب بلخ» می‌توانند کتاب‌های منتشر شده  خود را که تا پایان سال 1390 با موضوع افغانستان در ایران منتشر شده است تا تاریخ 15 مرداد به دبیرخانه این جایزه واقع در خیابان شهید لواسانی، مقابل نمایندگی سایپا، شماره 164، موسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی بفرستند یا فایل الکترونیک اثر خود را به نشانی سایت این جایزه ادبی BalkhFestival.ir ارسال کنند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها