امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25692
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۴
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «نقش صله‌ ارحام در زندگی اسلامی» با حضور «حجت‌الاسلام ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست تخصصی «نقش صله‌ ارحام در زندگی اسلامی» با حضور «حجت‌الاسلام شهاب مرادی» کارشناس خانواده، به همت بخش «مدینه‌العلم» (حوزوی) در سالن شماره دو بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد.

در این نشست، حجت‌الاسلام شهاب مرادی با اشاره به اهمیت شناخت جایگاه صله‌ ارحام در زندگی دینی و اتخاذ سبک زندگی قرآنی، گفت: سبک زندگی به رفتارهای ما بستگی دارد و در صورتی زندگی بشر اسلامی می‌شود که با اسلام و رفتارهای قرآنی آشنایی داشته باشد.

زیرسلطه قرار دادن مردم با روش ایدئولوژی‌زدایی در غرب

وی با اشاره به فرهنگ غرب تصریح کرد: غرب برای رسیدن به مقاصد خود ابتدا ایدئولوژی‌زدایی می‌کند، یعنی افرادی که حرفی از خدا و قرآن می‌زنند، عقب‌مانده معرفی و الگوی خود را به آن‌ها تحمیل می‌کند تا تمامی افراد را زیر سلطه خود قرار دهد.

این کارشناس خانواده و مسائل جوانان با بیان اینکه خط، منتقل کننده سبک زندگی اجتماعی به سایر نسل‌ها است، گفت: دنیای غرب همواره درصدد تغییر سبک زندگی در کشورهای اسلامی است که تاکنون نیز در برخی از کشورها همچون ترکیه، چین و هندوستان توانسته با تغییر رسم‌الخط به اهداف خود برسد.

وی با اشاره به اینکه اهمیت صله‌رحم در اسلام به حدی است که می‌توان گفت جزو اولویت‌های بزرگ اسلامی است، خاطرنشان کرد: خداوند به صله‌رحم تاکید بسیاری داشته است، به طوری که در قرآن می‌فرماید: «انسانی که اقدام به صله‌رحم کند، عمرش طولانی، اخلاقش نیکو  و رزقش گسترده می‌شود»؛ بنابراین اسلام نسبت به صله‌رحم و کمک، حمایت و محبت نسبت به خویشاوندان اهمیت فوق‌العاده‌اى قایل شده است و قطع رحم و بریدن رابطه از خویشان و بستگان را نهى کرده است.

حجت‌الاسلام مرادی با بیان اینکه انسانی که نتیجه عملش صله‌رحم است دارای مکارم اخلاق بوده و جامعه را آباد می‌کند، اظهار داشت:  صله‌رحم به قدری مهم است که در زمان پیامبر(ص) جوانی که می‌خواست ارتباطش را با اقوامش که کافر بودند، قطع کند،  پیامبر اکرم(ص) به آن جوان فرمودند که «اینان برادر دینی تو نیستند ولی به واسطه رحم‌بودن با تو اگر ارتباط خود را با آن‌ها قطع کنی خدا از تو فاصله می‌گیرد».

صله‌رحم پس از مرگ با اختصاص ثلث اموال به دورترین اقوام

وی با اشاره به روایات متعدد در خصوص اهمیت صله‌رحم، گفت: بزرگان تأکید می‌کردند که بعد از مرگتان به آشنایان صله‌رحم کنید، یعنی اگر وصیت‌نامه‌ای می‌نویسید از ثلث اموال خود حتی به قدر ناچیز به دورترین اقوام ارث برسانید.

حجت‌الاسلام مرادی با بیان اینکه برای داشتن سبک زندگی اسلامی و قرآنی باید صله‌رحم را در جامعه زنده نگه‌داریم، ادامه داد: متاسفانه فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی با ورود فرهنگ بیگانه به کشور تا حدودی دچار تغییر شده است که باید از تمامی فرصت‌های تبلیغی برای جلوگیری از این ضرر، استفاده کرد.
انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها