امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25695
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۰
تعداد بازدید: 47
الهوردی دهقانی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: قطعه‌سازان داخلی توانایی تولید صد درصد قطعات مورد نیاز برای بومی کردن این صنعت ...

الهوردی دهقانی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: قطعه‌سازان داخلی توانایی تولید صد درصد قطعات مورد نیاز برای بومی کردن این صنعت را دارند که باید خودروسازان از این توانایی و قابلیت استفاده کنند.

وی با اشاره به مذاکره تعدادی از خودروسازان داخلی با طرف‌های چینی گفت: بعد از چندین دهه و با بهانه قرار دادن موضوعی به نام تحریم خودروسازان داخلی دست به دامن چینی‌ها شده‌‌اند.

دهقانی با تاکید بر اینکه کیفیت محصولات خودرویی تولیدی در ایران قابل مقایسه با برندهای چینی نیست، گفت: مونتاژکار شدن خودروسازان ایرانی برای چینی‌ها صنعت و خودرو سازی کشور را با خطر جدی مواجه خواهد کرد.

نماینده ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی سلاح داخلی سازی را تنها گزینه برای مقابله با تحریم‌ها و ساز مشکلات بخش خودرویی کشور دانست و گفت: خودروسازان از فرصت چندین ساله‌ای که برای بومی‌سازی داشتند به دلیل غلط بودن سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته، استفاده نکرده‌اند که این روند امروزه ما را دست به دامن چینی‌ها کرده است. 

انتهای پیام/60002/ع20
برچسب ها:
آخرین اخبار