امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25709
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۲
تعداد بازدید: 67
علی اصغر محکی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: لازم است مشکلات و چالش‌های موجود در معاونت مطبوعاتی در دولت دهم بررسی و برنامه‌های جامعی ...

علی اصغر محکی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: لازم است مشکلات و چالش‌های موجود در معاونت مطبوعاتی در دولت دهم بررسی و برنامه‌های جامعی برای مرتفع کردن این چالش‌ها در دولت یازدهم پیش‌بینی شود.

کارشناس و مدرس علوم ارتباطات افزود: از مهمترین چالش‌های پیش‌روی مطبوعات در شرایط حاضر، کمبود و گرانی کاغذ است و همین مسئله در استقلال اقتصادی آنها تأثیر گذاشته است.

وی بیان داشت: ادامه‌دار بودن معضل گرانی و کمبود کاغذ با افزایش قیمت تمام شده مطبوعات همراه بوده است که همین مسئله در نهایت منجر به بالا رفتن قیمت تک‌فروشی مطبوعات شده که نتیجه آن ریزش مخاطب بوده است.

وی با بیان اینکه توزیع یارانه‌های مطبوعات در دولت دهم با شائبه‌هایی همراه بوده است، گفت: لازم است یارانه مطبوعات در دولت یازدهم به صورت ناعادلانه و جهت‌دار توزیع نشود و با یک منطق درست‌ و صحیح‌تری توزیع شود.

محکی ابراز داشت: معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت جدید باید توجه بیشتری به فعالیت‌های انجمن‌‌های صنفی روزنامه‌نگاران از جمله انجمن صنفی روزنامه‌نگاران مسلمان، خانه مطبوعات، تعاونی مطبوعات کشور، انجمن صنفی زنان روزنامه‌نگار و ... داشته باشد.

این مدرس علوم ارتباطات با تأکید بر ضرورت گسترش و توسعه نقش‌آفرینی معاونت مطبوعاتی  وزارت ارشاد در هیئت نظارت بر مطبوعات، اضافه کرد: با توجه به اینکه دبیری هیئت نظارت بر مطبوعات بر عهده معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد است به نظر می‌رسد در دولت قبلی نقش دبیری توأم با سوگیری سیاسی بوده است و در ارجاء پرونده مطبوعات جهت اخذ مجوز و همچنین رسیدگی به مسائل مطبوعاتی جهت‌گیری‌های سیاسی بر سایر مسائل غلبه پیدا می‌کرد، این امر باید در دولت‌های بعدی به شکل منصفانه‌تر و منطقی‌تر دنبال شود.

محکی با تأکید بر دفاع از حقوق و آزادی‌های مطبوعات، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که برای گسترش عمر مطبوعات شاهد پیگیری‌های معاونت مطبوعاتی در دولت‌ جدید باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها