امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25718
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۳
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عربستانی، تجمع اعتراض آمیز در خیابان انس بن مالک در شمال شهر ریاض پایتخت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های عربستانی، تجمع اعتراض آمیز در خیابان انس بن مالک در شمال شهر ریاض پایتخت عربستان تحت عنوان "زنده باد هیله القصیر و سایر خواهران" برگزار شد و شرکت کنندگان در آن خواهان آزادی زنان زندانی و همه بازداشت شدگان شدند.

تجمع کنندگان شعارهایی در محکومیت اقدامات دستگاه قضایی علیه بازداشت شدگان سردادند.

آنها همچنین بر همبستگی کامل خود با زنان زندانی و ادامه مبارزه تا آزادی آنها تاکید کردند و به مسئولان سعودی درباره ادامه نگهداری افراد در زندان و نقض حقوق آنها هشدار دادند.

گروهی از زنان نیز دیروز با برگزاری تجمع در مسجد جامع الجاسر در شهر بریده استان القصیم در شرق عربستان با زنان زندانی در زندان‌های آل سعود ابراز همبستگی کردند.

تجمع زنان در بریده در همبستگی با زنان زندانی بویژه هیله القصیر برگزار شد که به 15 سال زندان محکوم شده است.

دادگاه کیفری سعودی القصیر را به 15 سال زندان محکوم کرده است. در جلسه دادگاه به القصیر اجازه داده نشد که برای خود وکیل بگیرد.

نهادهای حقوق بشر گزارش کردند که هم اکنون 30 هزار زندانی سیاسی در زندان‌ها و بازداشت‌گاه‌های عربستان سعودی به سر می‌برند اما رژیم سعودی این آمار را رد کرده است.

تاکنون مردم عربستان چندین بار درپی فراخوان صورت گرفته همبستگی خود را با زندانیان سیاسی ابراز داشته اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها