امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25724
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 71
حجت‌الاسلام نجف لکزایی معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) درباره تازه‌ترین تألیفات خود به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حجت‌الاسلام نجف لکزایی معاون امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) درباره تازه‌ترین تألیفات خود به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: پیش‌تر دو عنوان کتاب دیگر در زمینه اندیشه امام (ره) تألیف کرده بودم که این کتاب نه در ادامه آنها بلکه با مباحثی مبسوط و کامل برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دروس انقلاب اسلامی و سایر حوزه‌های اندیشه سیاسی اسلام و ... مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه برای نگارش این اثر یک ساختار جدید را بکار برده است، گفت: چارچوب نظری این کتاب از خود امام خمینی (ره) براساس کتاب چهل حدیث و به ویژه حدیث بیست و چهارم اقتباس و در قالب یک طبقه‌بندی جدید از علوم ارایه شده است.

لکزایی یادآور شد: براساس این نظریه هر پدیده سیاسی دارای سه ساحت است، نخست ساحت عقلی که مربوط به حوزه فلسفه سیاسی و علوم سیاسی و به تعبیری که بیشتر در جامعه ما رایج است، مربوط به حوزه باورهای سیاسی است بخش دوم لایه اخلاقی که در حوزه سیاست و مربوط به گرایش‌های سیاسی یا آنچه اخلاقی سیاسی نامیده می‌شود، است.

این پژوهشگر علوم دینی و سیاسی ادامه داد: براساس لایه دوم انسان مورد تحلیل قرار می‌گیرد به این صورت که اگر انسان راستگویی است در سیاست چگونه وارد می‌شود و ورودش چه پیامدهایی دارد و در مورد سایر فضایل و مناقب اخلاقی نیز این بررسی صورت می‌گیرد. سومین لایه نیز ظاهری و رویی به بررسی پدیده‌ها می‌پردازد که مربوط به حوزه رفتارهای سیاسی می‌شود و به حوزه‌های جامعه‌شناسی سیاسی، اقتصاد سیاسی و ... مربوط می‌شود که در نهایت دراین کتاب به سه ساحت حوزه سیاسی در اندیشه امام توجه مبسوط شده است.
 انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها