امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25726
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس پس از جلسه امروز رؤسای صنوف در خانه سینمای شماره 1 فرهاد توحیدی رئیس هیئت مدیره در جمع خبرنگاران حاضر شد و به نکاتی ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس پس از جلسه امروز رؤسای صنوف در خانه سینمای شماره 1 فرهاد توحیدی رئیس هیئت مدیره در جمع خبرنگاران حاضر شد و به نکاتی درباره پلمپ خانه سینما اشاره کرد و گفت: شب گذشته مطلع شدیم خانه سینما پلمپ شده است که این دستور از سوی وزارت ارشاد بوده و غیر قانونی است.

مشاور حقوقی ما امروز پیگیر این مسئله است و به زودی از طریق قوه قضائیه آن را پیگیری خواهیم کرد.دستور مقام محترم وزارت ارشاد برای پلمپ قانونی نیست.ایشان در حالی می‌تواند دستور پلمپ را صادر کند که خانه‌سینما منحل شده باشد در حالی که خانه سینما هیچ‌گاه منحل نشده و تنها فعالیتش متوقف گردیده‌است.

وی درباره تماس با رئیس جمهور نیز توضیح داد: تماس با مقام ریاست جمهوری به واسطه دوستان که از مصلحان جامعه هستند شب گذشته صورت گرفت و ایشان تأکید کردند این مسئله را پیگیری خواهند کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: از نظر اصناف خانه سینما جامعه صنفی سینمای ایران مشروعیت قانونی ندارد و تا زمانی که آن‌ها بخواهند از نام و ساختمان خانه سینما استفاده کنند وضعیت به همین منوال است اگر جامعه اصناف سینمایی از نام خانه سینما و مکان آن استفاده نکنند از نظر ما فعالیت آن‌ها محترم است.

آنها نمی‌توانند نام خانه سینما را مصادره کنند به موجب قانون خانه سینما صاحب شخصیت حقوقی است و ما از طریق قانون مشکلات را پیگیری می‌کنیم.

وی در ادامه توضیح داد: رؤسای صنوف با هم جلسه‌ای داشتند و اطلاعیه‌ای را در مورد وقایعی که شب گذشته رخ داد آماده و به اطلاع افکار عمومی خواهند رساند و موضوع پلمپ خانه سینما را دنبال می‌کنیم.

وی در ادامه درباره ضرب‌الاجل 48 ساعته گفت: ما هیئت مدیره جدید و قبل نداریم زیرا مجمع عمومی با شبهاتی به لحاظ قانونی تشکیل شده است که در حال پیگیری آن هستیم و تلاش می‌کنیم مجمع عمومی 6 مرداد را با دستور جلسه بررسی اصلاح اساسنامه خانه سینما را دنبال کنیم.

وی درباره صحبت‌های آقای شمقدری درباره پلمپ خانه سینما توضیح داد: آقای شمقدری در صحبت‌هایشان اشاره داشتند خانه سینما 9 ماه پیش پلمپ شده است من باید این نکته را یادآوری کنم خانه سینما هیچگاه در هیچ زمانی پلمپ نبوده تنها برای احترام به شخص وزیر فعالیت آن را متوقف کردیم.

وزارت ارشاد حق پلمپ هیچ مکان عمومی را ندارد و قوه قضائیه با دستور قضایی این کار را باید انجام دهد که ما شکایت خواهیم کرد.

وی درباره جلسه روز یکشنبه با شمقدری و قانونی شدن صنوف توضیح داد: صنوف عضو خانه سینما بودند و مجوز فعالیت گرفتند.تنها دو صنف کانون فیلمنامه نویسان و دستیاران فیلمبرداران بخش قلیلی از آن‌ها از شورای مرکزی خارج شدند و صنف‌های به اصطلاح قانونی را تشکیل دادند این صنوف می‌توانند در مجمع عمومی خانه سینما شرکت کنند زیرا اصناف عضو خانه سینما هستند و مشکلی نخواهند داشت در دوران تعطیلی فعالیت خانه سینما مدیرارن آموزشگاه‌های سینمایی و جلوه‌های بصری دو صنفی بودند که تشکیل شدند .

به گفته توحیدی:در مجمع عمومی خانه سینما پیشنهاد عضویت این صنوف را به مجمع عمومی خواهیم برد اگر عضویت آن‌ها پذیرفته شده آنها نیز عضو خانه سینما خواهندشد.

وی در خاتمه افزود: به نظر می‌رسد آقای شمقدری گروگان تندروهایی است که مقصد و مقصودی جز این ندارند که فضای امن و آرام سینما را ملتهب کنند و با اصل سینما مخالف هستند ایشان نمی‌توانند از زیر نفوذ این جمع بیرون آید و رفتارهای تناقض آمیزی از وی سر می‌زند.

در جلسه روز یکشنبه همه مشکلات حل شد و قرار بود مجمع عمومی برگزار شود اما متأسفانه آقای شمقدری بعد از توافقات نامه‌ای را به رئیس جمهور ارائه دادند و اعلام کردند خانه سینما خلاف توافقات عمل کرده است.
انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها