امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25729
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۴
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی پیام الکترونیکی یا به اصطلاح ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی پیام الکترونیکی یا به اصطلاح ایمیلی برای اهالی رسانه ارسال شد و حاوی این مطلب بود که
با سلام و احترام:

با توجه به مخالفت پیاپی مجلس شورای اسلامی با مصوبه استخدامی مهر آفرین و غیر قانونی اعلام کردن این طرح، حجت الاسلام محمد جواد ادبی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی( که به دلایل قضایی ازپوشیدن لباس روحانیت و حضور در انجمن توسط دادگاه ویژه روحانیت منع گردیده)با موافقت دکتر الهام در نظر داد تا در واپسین روزهای باقیمانده عمر دولت دهم، این طرح غیر قانونی را اجرایی نماید و نسبت به استخدام غیر قانونی تعداد زیادی نیروی مازاد بر نیاز انجمن اقدام عاجل نماید.

این اگهی استخدام، در روز گذشته در سایت انجمن منعکس شد و به همین دلیل تعدای از کارمندان باسابقه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در نظر دارند تا با برگزاری یک نشست خبری، این اقدامات غیر قانونی مدیر انجمن را، رسانه‌ای کند تا شاید با رسانه ای شدن این قضایا، از طرف مسولین، به آن رسیدگی شود.( عکس این ایمیل برای استناد در ذیل گزارش الصاق شده است)
این پیام صبح امروز نیز دوباره ارسال شد تا تاکیدی باشد بر برپایی این نشست خبری.

* برخورد با اهالی رسانه و تفهیم وظایف یک خبرنگار

بر این اساس، خبرنگاران راس ساعت مقرر به «خیابان ولیعصر پایین تر از میدان منیریه، پل امیر بهادر، خیابان سرگرد بشیری، پلاک 71، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی» مراجعه کرده تا همانند همیشه در نشستی خبری شرکت کنند، اما نکته جالب اینجاست که در ماه مبارک رمضان و زیر آفتاب تموز و سوزان حتی به اهالی خبر اجازه ایستادن در داخل ساختمان داده نشد و عنوان شد چنین نشستی قرار نبوده برگزار شود و ایمیل ارسالی جهت اطلاع رسانی از طرف انجمن نبوده است، این مطلب را حجت‌الاسلام حسین ذکریایی مشاور مجامع و امور رسانه‌ای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی عنوان کرد و نکته جالب‌تر اینکه با لحنی نازیبا به خبرنگاران عنوان کرد بنده تعجب می‌کنم که چرا ایمیلی که حاوی امضا نبوده به آن استناد کرده و به این مکان مراجعه کرده‌اید، بنده چند سال خبرنگار بودم و...، این سخنان و توهین با توضیحات اهالی رسانه همراه شد به شکلی که آنها عنوان کردند: منبع اطلاع رسان برای این نشست انجمن بوده و دبیران رسانه‌ها تشخیص می‌دهند که چه نشستی را باید پوشش دهیم و چه نشستی را پوشش نخواهیم داد.
ذکریایی با مخاطب قرار دادن خبرنگاران افزود: 17 سال پیش من کار شما را انجام می‌دادم و با موضوع غریبه نیستم، باید ایمیل ارسال شده برای شما حاوی امضا بوده باشد در غیر اینصورت شما باید از محل ارسال، برگزاری این نسشت را مطمئن می‌شدید، تماس گرفته و از نهاد و سازمان اطمینان حاصل می‌کردید.
امضای کارکنان انجمن پای یک شکواییه
 
* در پاسخ به فارس: قرار نبود نشستی برگزار شود!

این مقام مسئول در پاسخ به سوال فارس که عدم برپایی این نشست چه دلیل دارد، ابراز داشت: قرار نبوده نشستی برگزار شود، اعتراض‌ها را از حاضران بپرسید، قراری نبود که نشستی برگزار شود اینجا یک مکان دولتی است اگر قرار بود یک نشستی برگزار شود باید با اجازه مسئولان برپا شود.

این سخنان ذکریایی با اعتراض کارکنان مواجه شد و عنوان کرد: هیچ اخراجی انجام نشده و این مطالب کذب محض است. مشکل کوچک داخلی وجود دارد که حل می‌شود و ارتباطی به رسانه‌ها ندارد. شما که خبرنگار هستید باید اصل خبرنگاری و روزنامه‌نگاری را بدانید. شما که ادعا می‌کنید رسانه‌ای هستید بنده هم رسانه‌ای هستم و سردبیر هستم. اما کمتر از یک‌سالی است که به انجمن آمده‌ام.

در هنگام ترک محل از سوی اهالی خبر و رسانه یکی از اعضای این انجمن با خبرنگاری درگیری فیزیکی پیدا کرد و سایر خبرنگاران به اعتراض برخاستند. 

* اسناد یک اخراج آنهم به جرم ارسال ایمیل/ ادبی از منزل امور را کنترل می‌کند

این کش و قوس‌ها همچنان ادامه‌دار بود تا اینکه اسناد و مدارکی از سوی حاضران در این تجمع و کارکنان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به دست اهالی خبر رسید ،شرح ماجرا از این قرار بود که «مریم ظهر معتدن» که ظاهرا ایمیل‌ها از سوی او ارسال شده بود از امروز و با استناد به نامه اخراج به امضای محمد جواد ادبی حق ورود به این ساختمان را نداشت، از این رو ورود این فرد به انجمن تخلف محسوب شده و از ورودش ممانعت به عمل آمد. (سند این نامه موجود است)

حاضران در این نشست که از کارکنان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بودند به استناد موارد موجود به عزل و نصب‌ها و حتی برخی قوانین در نبود ادبی اعتراض داشته و عنوان می‌کردند که از روزی که ادبی خلع لباس شده از منزل امور را پیگیر بوده و کارتابل برای امضا به خانه‌اش ارسال می‌شود.
کارکنان انجمن مدعی هستند افرادی که در انجمن مشغول فعالیت شدند از آشنایان و اقوام ادبی هستند
* شرح ماجرا از زبان کارکنان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی:

یکی از اعضای انجمن ماجرا را چنین شرح داد: از سال 1389 که محمدجواد ادبی به ریاست انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منصوب شد، اجحاف و حق‌کشی در حق کارکنان این مکان فرهنگی آغاز شد، تمام حقوق‌ها حذف شده و برای قراردادهای یک ماهه دریافتی صورت نگرفت، قراردادها را پس از آن از 2 به 6 ماه ارتقاء دادند و ما امضا کردیم.

حتی با وزارت فرهنگ و ارشاد هم بر سر این ماجرا وارد بحث شدیم، بلافاصله بودجه ارائه شده و حقوق ما بدونه هیچ گونه مزایا و اضافه‌کار پرداخت ‌شد.

این حاضران در پاسخ به این سوال فارس که حق امضا در زمان نبودن ادبی با چه مقامی است، توضیح دادند: کارتابل به در منزل آقای ادبی رفته و امضا شده باز می‌گردد، هیات مدیره هم هیچ کار نمی‌کنند، مدیریت با ادبی است و آنها فقط نظارت می‌کنند؛ ما کارکنان این نهاد به تمام اعضای هیات مدیره نامه داده‌ایم که اسامی آنها عبارتند از؛ مهدی محقق، بهمن دری، غلامرضا خواجه سروی، علی اکبر رزمجو و اعضای هیات امنا عبارتند از؛ محمود احمدی‌نژاد، کامران دانشجو، محمد حسنی، عزت‌الله ضرغامی، علی اکبر ولایتی، غلامعلی حداد عادل، مصطفی میرسلیم، حجت‌الاسلام صدرالدین شریعتی، مخبر دزفولی و شورای فرهنگی عبارتند از؛ محسن مومنی شریف، حجت‌الاسلام تقوی، امیر خوراکیان، حجت‌الاسلام واعظی، حجت‌الاسلام رشاد و حجت‌الاسلام علی محمدی.

پرسنل انجمن همه با مدارک بالا و همه قراردادی هستیم، از اولین روز تا به امروز قراردادی هستیم و تا به امروز مشکلی نداشتیم و دغدغه استخدام و قراردادی بودن را نداشتیم، امنیت کاری حاکم بود اما متاسفانه طی سه سال اخیر این امنیت نه تنها از بین رفته بلکه با تحقیر، توهین و ارعاب به کارکنان همراه بوده است؛ اما تیم جدید با ورود آقای ادبی به مجموعه پیوست که حدود 15 نفر هستند تیم قدیمی هم 35 نفرند.

هریک از افراد تازه وارد به همراه ادبی از آشنایان او هستند، امروز با یکی از پرسنل برخورد بدی کرده و او را به هسته تخلفات اداری وزارت فرهنگ و ارشاد معرفی کرده‌اند، جرم او ارسال ایمیل برای برپایی نشست خبری امروز در انجمن است، اما چرا همکار ما به گناه انجام نداده باید اخراج شود!!

اعتراض از سوی 35 نفر از کارکنان این نهاد است، این عده در پاسخ به این سوال که در دعوت‌نامه برای این نشست اشاره‌ای به «مصوبه مهرآفرین» شده و آن را غیرقانونی عنوان کرده بودید، مشکل این مصوبه غیرقانونی در نهاد شما چیست؟ گفتند: انجمن بودجه بگیر و زیر نظر ارشاد بود البته با ریاست هیات امنای رئیس جمهور وقت، چرا که رئیس جمهور همواره رئیس هیات امناست تا به امروز هم روال اینگونه بوده است، اما عنوان شد که طبق تغییراتی ما در چارت ریاست جمهوری قرار می‌گیریم، اما مشکل این است که مجلس شورای اسلامی «طرح مهر آفرین» را غیر قانونی عنوان کرده است و اجرای آن جرم است، اما طی نامه‌نگاری‌های آقای ادبی اعلام شده باید بر اساس این مصوبه طرح اجرایی شود؛ پرسنل اعلام می‌کنند هنگامی که مصوبه مهرآفرین مغایر با قانون است و برای سومین بار مجلس آن را رد کرد نباید اجرایی شود.

مصوبه دولت برای استخدام 500 هزار نفر در حالی عنوان مهر آفرین را یدک می‌کشد که در 6 ماهه گذشته به یکی از جنجالی‌ترین تصمیمات دولت تبدیل شد یکی از اساسی‌ترین دلایل مخالفت با این طرح ماده 51 برنامه پنجم توسعه است که در آن آمده؛ " هرگونه به کار گیری نیروی انسانی رسمی یا پیمانی در دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون خدمات کشوری ممنوع است" و...

در این راستا علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌های جداگانه محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور تعدادی از مصوبات هیات وزیران را مغایر قانون اعلام کرد. 

با تمام این موارد روی سایت انجمن سخن از استخدام رسمی و پیمانی وجود دارد. حاضران عنوان کردند در حال حاضر ادبی قادر به ورود به ساختمان انجمن نبوده و تنها مکاتبات غیر حضوری انجام می‌شود.

حاضران گفتند، تمام امور انجام شده با حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع رسانی شده است اما آنها عنوان می‌کنند اداره انجمن بر عهده هیات امنا است و کاری از ما ساخته نیست.  

یکی از حاضران در پاسخ به اینکه چرا از طریق هیات مدیره و امنا اقدام نمی‌کنید توضیح داد: ما به اکثر این افراد و اعضا نامه زده‌ایم اما جوابی ارائه نشده است. بهمن و اسفند حقوقی دریافت نکرده بودیم اما اواخر فروردین حقوق‌ها پرداخت شد، درست است کشور با مشکل بودجه مواجه شده اما آیا این فشار تنها باید برای یک عده باشد!!

کارکنان حاضر در مقابل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، این نهاد را در حال حاضر بدون سرپرست دانستند و عنوان کردند آقای ادبی اجازه ورود نداشته و سرپرست یا معاونی هم نداریم، مشکل ما در حال حاضر استخدامی است.

ما عنوان می‌کنیم که طی مدت سه ساله حضور ادبی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ، کارنامه ایشان گویای بدل شدن انجمن به مکانی جهت لابی‌گری‌های سیاسی خود در اداره امور داخلی و مدیریتی انجمن و سایر ایرادات و اشکالات است که توسط ایشان و مدیرانشان اعمال گردیده است.

اما نکته مهم اینجاست که رئیس انجمن بدون هماهنگی و اطلاع رسانی به وزارت ارشاد تصمیم به تنظیم اساسنامه‌ای گرفته تا انجمن آثار و مفاخر فرهنگی را به نهاد ریاست جمهوری ملحق و از ارشاد منفک کند، همچنین برای کارکنان این نکته محل سوال است که وقتی آقای ادبی اجازه ندارد که در محل کار خود ظاهر شود آیا از این اجازه برخوردار است که در سال جاری 1392 به عنوان کارفرما با کارکنان انجمن قرارداد تنظیم نماید؟ ضمنا آقای ادبی در روزهای اخیر از پرداخت حقوق ماهیانه کارکنان امتناع نموده و آن را منوط به این می‌داند که کارکنان انجمن به خانه شخصی ایشان رفته و با وی پیرامون پرداخت حقوق ماهیانه خویش مذاکره (تعیین تکلیف) نمایند!!! که این موارد خود مثل اعلای سلیقه‌سالاری و اجحاف حقوق دیگران از ناحیه ایشان است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها