امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2573
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 267
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در آیین اختتامیه ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «سیدمحمد حسینی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در آیین اختتامیه هفدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم طی سخنانی مدیحه‌سرایی، اذان و ابتهال را از مضامین قرآنی برشمرد و گفت: این برنامه‌ها مضامین قرآن کریم است و هر چقدر این مضامین در جامعه عرضه شود، باعث جذب انسان‌ها به این معارف بلند می‌شود، زیرا هنگامی که یک قطعه زیبا از قرآن کریم بیان شود همه مجذوب آن شده و تأثیر می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه باید از همه ابزارها برای ترویج فرهنگ قرآن کریم استفاده کرد، گفت: قاریان قرآن و هنرمندان قرآنی همواره در طول تاریخ تلاش کرده‌اند این جاذبه را ایجاد کنند، امروز هم باید از همه ابزارها برای ترویج معارف ناب قرآن استفاده کرد.

حسینی با اشاره به ایام بزرگداشت سعدی شاعر بلند آوازه فارسی زبان گفت: این روزها ایام بزرگداشت سعدی است و اگر بزرگانی چون حافظ، سعدی و مولانا ماندگار شدند به این دلیل است که آنها ابتدا با قرآن مأنوس بوده و اشعارشان را با محتوای قرآنی می‌سرودند، همچنین امروزه پس از گذشت بیش از 700 سال از وفات سعدی آثار او روز به روز جذاب‌تر شده و کتاب گلستان بیشتر مورد اقبال قرار می‌گیرد تا جایی که این کتاب به بیش از 60 زبان ترجمه شده است.

حسینی با اشاره به برخی از آثار سعدی که برگرفته شده از معارف قرآنی است، گفت: اگر در آثار سعدی جستجو کنیم درمی‌یابیم که تمام گفتار او برگرفته شده از معارف قرآنی و دینی است، به عنوان مثال؛ سعدی می‌گوید:
خانه دوستان بروب و در دشمنان نکوب،

هر که عیب دگران پیش تو آورد و شمرد/ بی‌گمان عیب تو پیش دگران خواهد برد
و یا،
سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی/ عشق محمد(ص) بس است و آل محمد(ص).

همه اینها برگرفته شده از معارف قرآن و اسلام است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از برگزارکنندگان و شرکت‌کنندگان در این مسابقات گفت: 557 نفر از سراسر کشور در این مسابقات شرکت کردند و باید از آنها و برگزارکنندگان تشکر کرد زیرا باعث گرمای این مسابقات شدند.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پایان این مراسم از برگزیدگان هفدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌‌سرایی و همخوانی قرآن کریم با اهدای جوایز تقدیر شد.  

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها