امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25738
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه سوری الوطن، یگان‌های ارتش سوریه عملیات‌های کیفی خود در منطقه «القابون» در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه سوری الوطن، یگان‌های ارتش سوریه عملیات‌های کیفی خود در منطقه «القابون» در شمال دمشق را ادامه دادند و کنترل نقاط جدیدی را در این منطقه به دست گرفتند و تلاش افراد مسلح از محور جوبر برای نفوذ به منطقه القابون را ناکام گذاشتند.

یک منبع نظامی در ارتش سوریه نیز اعلام کرد که یکی از یگان‌های ارتش سوریه یک مرکز تجمع سرکردگان گروه‌های مسلح را در منطقه «الغوطة شرقیة» در ریف دمشق هدف قرار داده و با منهدم کردن آن شماری از سرکردگان و ترویست‌های معروف در این مرکز را به قتل رساندند که در میان کشته‌ها «عبدالقادر کردی»، «محمد الشریف» و «محمد یوسف مکی» شناسایی شدند.

این درحالی است که حمله خمپاره‌ای افراد مسلح به یک مرکز خدماتی در القابون زحمی شدن 24 شهروند سوری را به دنبال داشت که حال برخی از این زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.

اما در جنوب دمشق و از اردوگاه آوارگان فلسطینیان «یرموک» گزارش شده که شمال این اردوگاه شب گذشته شاهد درگیری‌های شدید و سخت عناصر کمیته‌های مردمی با عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی به ویژه در خیابان «فلسطین» بود که طی آن عناصر مسلح برای مقابله با عناصر کمیته‌های مردمی تابع فلسطینیان اردوگاه از تیربارهای سنگین و نیمه سنگین و توپ و آرپی‌جی استفاده کردند.

در «ریف دمشق» در جنوب سوریه و به طور مشخص در شهر «دوما» نیروهای ارتش سوریه تجیهزات نظامی و تسلیحات عناصر مسلح مانند تیربارهای سنگین و ذخایر تسلیحاتی را هدف قرار داده و منهدم کردند و شماری از عناصر مسلح را به قتل رساندند که در میان آنها محمد نبیل سعد و ضرار أدیب الشیخ از تروریست‌های معروف منطقه شناسایی شده‌اند.

در «حرستا» نیز یگان‌های ارتش سوریه با یک گروه تروریستی درگیر شده و شماری از آنها از جمله تروریست معروف حسام شعبان را به قتل رساندند.

در «غوطه شرقیه» نیز یگان‌های ارتش سوریه با منهدم کردن یک مقر عناصر مسلح ضمن از بین بردن سلاح‌ها و ذخایر تسلیحاتی موجود در این مراکز عناصر مسلح موجود در آن را نیز زخمی کرده و به قتل رساندند که در میان کشته‌ها تروریست‌های معروفی چون أنس هاشم التکلی، محمود أحمد الباشا شناسایی شدند.

اما از استان «حمص» در مرکز سوریه خبر می‌رسد که یگان‌های ارتش سوریه تلاش افراد مسلح برای نفوذ از منطقه «القرابیص» به سمت «الوعر» را ناکام گذاشته و شماری از این افراد را کشته و زخمی کردند.

این درحالی است که یگان‌ توپخانه ارتش سوریه مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق القرابیص، القصور، المصابغ، الخالدیة، باب هود، جورة الشیاح، الحمیدیة و روستاها و شهرک‌های تلبیسة، بیت حجو،  الرستن، الغجر و کیسین را هدف قرار داده و منهدم کردند که در جریان آن تروریست‌های معروفی مانند أحمد سلامة، بشیر الزرقان، هشام عبد الکریم عودة و جابر محمد أبو غلة نیز به قتل رسیدند.

در استان ادلب در شمال غربی سوریه یگان مهندسی ارتش سوریه 6 بمب کار گذاشته شده به وزن 100 تا 150 کیلوگرم را در بزرگراه القرمید – المسطومة خنثی کردند. این درحالی است که یگان‌های ارتش سوریه شماری از عناصر مسلح را در سلسله عملیات‌های نظامی خود در روستاهای معترم، کفر شلایا، مجدلیا و أبو الضهور به قتل رساندند و مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق مرعیان، أبلین، معردبسی، کفررومة، البارة، کفرنبل، معرة النعمان، بسامس و بلشون را منهدم کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار