امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25748
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۱
تعداد بازدید: 126
 به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای شورای مرکزی انجمن روزنامه‌ نگاران زن ایران (رزا) ...

 به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف در دیدار با اعضای شورای مرکزی انجمن روزنامه‌ نگاران زن ایران (رزا) با اشاره به محدودیت رسانه‌ها، با طرح این سوال که در مقطع فعلی چند نشریه مستقل داریم که حرف دل مردم را بزند، اظهار داشت: رسانه‌ها باید به نقد جدی فعالیت‌ها و روند مسائل کشور بپردازند و برای حل مشکلات راه حل ارائه دهند. اگر مسئولان اجازه نقد جدی می‌دادند به وضع فعلی مبتلا نبودیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود که به آزادی در شئون مختلف اعتقاد داشت. با این رویکرد نباید فضای دانشگاه‌های ما به گونه‌ای باشد که دانشجو برای بیان مطالباتش با لکنت زیان رو به رو شود و استاد نسبت به پیگیری مطالبات و مسائل صنفی خود بی‌تفاوت و بی‌انگیزه شود.

عارف تاکید کرد: باید کشور را به جایگاهی که در قانون اساسی مطرح شده است برسانیم. قانون اساسی ظرفیت‌های زیادی دارد که از آنها استفاده نکرده‌ایم.حرف‌های خوبی درباره قانون اساسی می‌زنیم  اما به مرحله اجرا که می رسیم، از ظرفیت‌های قانون اساسی درست استفاده نمی کنیم.

معاون اول دولت اصلاحات در خصوص شرایط نهادهای غیر دولتی و احزاب گفت: مقطع فعلی زمانی است که ما باید به سمت جامعه مدنی و ایجاد تشکل‌های مختلف مردم نهاد برویم. دولت‌ها هم باید به نظر جامعه مدنی تمکین کنند اما این سوال هم مطرح است که تا چه میزان در طول این سی سال به نظرات جامعه مدنی توجه کردیم. با کمال تاسف باید گفت نگاه دولت‌ها به جامعه مدنی نگاهی حداقلی بوده است و باید این نگاه اصلاح شود.

وی ضمن تقدیر از حضور ارزشمند زنان در فعالیت علمی و آموزشی و پژوهشی کشور بر نقش انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران بر پیگیری مطالبات بحق زنان و تلاش جهت افزایش نرخ مشارکت آنان و ارتقاء جایگاه زنان در مدیریت‌های عالی و میانی کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها