امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25758
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، ژنرال «سلیم ادریس» فرمانده شبه‌نظامیان موسوم به «ارتش آزاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، ژنرال «سلیم ادریس» فرمانده شبه‌نظامیان موسوم به «ارتش آزاد سوریه» در واکنش به عقب‌نشینی نخست‌وزیر انگلیس از طرح ارسال سلاح برای مخالفان دولت سوریه، گفت این تصمیم «ما را تنها می‌گذارد» تا کشته شویم و این امکان را به افراطی‌ها می‌دهد که بر مخالفان حاکم شوند. وی همچنین «دیوید کامرون» را به خیانت به مخالفان دولت سوریه متهم کرد.

فرماندهان نظامی عضو شورای امنیت ملی انگلیس در چند روز گذشته بارها به کامرون نسبت به تبعات اجرای طرح تسلیح مخالفان سوری هشدار داده و وی را از این کار منع کرده بودند. نهایتا همین هشدارها دیروز نخست‌وزیر انگلیس را از اجرای این طرح بازداشت. کامرون پیش از این از حامیان جدی طرح ارسال سلاح برای مخالفان دولت سوریه بود.

ادریس در واکنش به تصمیم اخیر کامرون، با لحنی عصبی به دیلی‌تلگراف گفته است: غرب فقط مدام وعده می‌دهد. دیگر مسخره شده. هنوز فرصت پیدا نکرده‌ام که به آقای کامرون بگویم که اگر ما را تنها بگذارند، کشته می‌شویم. من از طرف همه سوری‌ها از شما تشکر می‌کنم!

دیلی‌تلگراف با اشاره به پیشرفت‌های اخیر نیروهای ارتش سوریه، نوشته است که تحولات اخیر نشان می‌دهد که اوضاع سوریه به نفع بشار اسد پیش می‌رود.

ادریس در بخش دیگری از مصاحبه هشدار داده است که عدم ارسال سلاح برای گروه‌های «میانه‌رو» می‌تواند موجب قدرتمندتر شدن گروه‌های «افراطی» شود که دسترسی بهتری به منابع تسلیحاتی دارند.

در چند روز گذشته درگیری‌های گسترده‌ای میان گروه‌های مختلف از مخالفان دولت سوریه آغاز شده است. گروه‌های وابسته به القاعده اکنون در سوریه قدرت بیشتری گرفته و تلاش می‌کنند تا گروه‌های دیگر را حذف کنند.

فرمانده «ارتش آزاد سوریه» سپس به غرب هشدار داد: به زودی دیگر اثری از ارتش آزاد باقی نخواهد ماند. گروه‌های جهادی به زودی کنترل همه‌چیز را در اختیار می‌گیرند که این به نفع انگلیس نیست.

یک منبع آگاه به روزنامه دیلی‌تلگراف گفته است که بحث ارسال سلاح‌های سنگین برای مخالفان هیچ‌گاه جدی نبوده و این تنها حربه‌ای برای کشاندن «بشار اسد» به پای میز مذاکره بوده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار