امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25762
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «المیادین»، سخنگوی ریاست‌جمهوری مصر لحظاتی پیش اعلام کرد که تماس‌ها با تمامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «المیادین»، سخنگوی ریاست‌جمهوری مصر لحظاتی پیش اعلام کرد که تماس‌ها با تمامی طرفهای درگیر در مصر برای تحقق آشتی ملی آغاز شده است.

به گفته سخنگوی ریاست جمهوری مصر، این تماسها شامل اخوان المسلمین و جریان‌های اسلامی می‌شود و انتظار می‌رود که تمامی جریان‌های اسلامی به این تلاش‌ها برای آشتی ملی پاسخ مثبت دهند.

ارتش مصر محمد مرسی را هفته گذشته خلع و عدلی محمود منصور را به ریاست جمهوری موقت این کشور انتخاب کرد که وی نیز اعلامیه قانون اساسی را صادر و الببلاوی را به عنوان نخست وزیر مامور تشکیل دولت کرد.

گروه اخوان المسلمین که محمد مرسی وابسته به آن است، قدرت جدید روی کار آمده در مصر را به رسمیت نشناخته و سرنگونی مرسی را کودتا توصیف و هرگونه همکاری با آن را رد کرده است.

از زمان برکناری مرسی، مخالفان و موافقان با حضور در خیابانها به اعتراض و ضد و خورد با یکدیگر پرداخته‌اند و موافقان مرسی به طور مشخص در میدان رابعه العدویه و مخالفانش در میدان التحریر شهر قاهره تجمع کرده اند. در این زد و خوردها تاکنون ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شده‌اند.

تظاهرات دیروز طرفداران مرسی با دخالت نیروهای امنیتی مصر به خشونت کشیده شد و منابع خبری از کشته شدن 7 تن و زخمی شدن نزدیک به 300 نفر در جریان این درگیری‌ها خبر دادند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار