امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25765
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «میشل کیلو»، از اعضای ائتلاف معارضان سوری اعلام کرد که ائتلاف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «میشل کیلو»، از اعضای ائتلاف معارضان سوری اعلام کرد که ائتلاف معارضان سوری تلاش دارد، کمیته‌ای به نام «کمیته اجرایی» در این ائتلاف ایجاد کند.

کیلو هدف از تشکیل «کمیته‌ای اجرایی» را که قرار است، 10 عضو نیز داشته باشد، تجدیدنظر در ساختار و سازماندهی گروه‌های مسلح ارتش آزاد سوریه با هدف بهره مندی هرچه بهتر از کمک‌های مالی و نظامی اعلام کرد.

وی در ادامه توضیح داد که ائتلاف معارضان سوری کمیته اجرایی مورد نظر خود را طی نشست مجمع عمومی این ائتلاف در ماه آینده انتخاب خواهد کرد و اعضای آن در داخل مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح در سوریه و مناطق مرزی عمل خواهند کرد.

کیلو تاکید کرد که ارتش آزاد سوریه را نمی‌توان یک ارتش واقعی و حقیقی به شمار آورد و باید افسران سابق ارتش سوریه را با کسانی‌که در اردن و ترکیه دست روی دست گذاشته و کاری انجام نمی‌دهند، در ساختار جدید ارتش سوریه تلفیق و به این ترتیب در ساختار آن تجدیدنظر اساسی کرد.

وی همچنین از تلاش ائتلاف معارضان سوری برای تاسیس بانک یا وزارت دارایی برای انتقال اموال و دارایی‌های سوری‌های مقیم خارج این کشور به شکل سازمان یافته‌تر سخن گفت و اعلام کرد که تلاش می‌شود، از این اموال در بازسازی مناطق تحت تصرف گروه‌های مسلح استفاده شود که اگر چنین امری را بتوانیم محقق کنیم، از وابستگی مالی خود به کشورهای عربی خواهیم کاست.

کیلو با اشاره به اینکه ائتلاف معارضان سوری هم اکنون بخشی از سلاح‌های مورد نیاز معارضان را خود به صورت مستقیم خریداری و تامین می‌‌کند، از احتمال به قدرت رسیدن اسلامگرایان در سوریه در صورت سقوط نظام در این کشور ابراز نگرانی کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها