امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25774
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۴
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، پس از ناکامی لابی صهیونیستی در جلوگیری از پخش سریال «خیبر» که این روزها در کشورهای عربی به روی آنتن می‌رود و معرف چهره ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، پس از ناکامی لابی صهیونیستی در جلوگیری از پخش سریال «خیبر» که این روزها در کشورهای عربی به روی آنتن می‌رود و معرف چهره نفاق و یهود است و جنگ‌های یهودیان و توطئه‌های آنها علیه اسلام در دوران زندگی رسول اکرم(ص) و ایجاد اختلاف توسط آنان بین انصار و مهاجرین را به تصویر کشیده است روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» علیه این سریال گزارش داد.

بنابر این گزارش این روزنامه با تحریف تاریخ غزوه خیبر و با اشاره به شعار «خیبر خیبر یا صهیون؛ جیش محمد قادمون» نوشت: این شعار و هر شعاری که یادآور غزوه خیبر است می‌خواهد آن دوران را به یاد یهودیان بیاورد [که شما را از قلعه‌هایتان اخراج می‌کنیم]؛ شعاری که به عنوان نمونه توسط حاضران در کشتی ماوی مرمره استفاده می‌شد.

این روزنامه در ادامه به گزارش مرکز تحقیقات رسانه‌ای خاورمیانه اسرائیل اشاره کرده و افزوده است: رسانه‌های عربی در حال پخش سریالی هستند که «دشمنی یهودیان با دیگران، ماهیت خائنانه آنها و خیانت‌های مکرر آنها را به تصویر کشیده است».

جروزالم پست با اشاره به پخش این سریال از شبکه‌های چون دبی امارات، دریم مصر، العراقیه، شبکه سه و شبکه اطلس الجزائر، به سخنان سامح الصریطی بازیگر نقش «محمد بن مسلمه» اشاره می‌کند که گفته است «این سریال نشان دهنده نفرت یهودیان از دیگران است؛ این خصومت همچنان بین ما و یهودیان وجود دارد و حتی ریشه دوانده است و اعراب باید این سریال را ببینند تا علت نفرت خود نسبت به صهیونیسم را درک کنند».

به گزارش فارس، پیش از این محسن العلی تهیه‌کننده سریال قطری خیبر گفته بود: لابی صهیونیستی نامه‌های بسیاری را برای اوباما و دولت آمریکا ارسال کردند تا جلوی پخش این سریال را بگیرند؛ آنها در این نامه‌ها سریال «خیبر» را متهم به توهین به یهودیت، کمونیسم و اسلام می‌کردند در حالیکه این سخنان اساسا نادرست است.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها