امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2578
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آناتولیا، «مجید مجیدی» که در حال اتمام فیلم «محمد» (ص) است اواخر این هفته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آناتولیا، «مجید مجیدی» که در حال اتمام فیلم «محمد» (ص) است اواخر این هفته در یک کارگاه آموزشی در ترکیه شرکت کرده است.

او پس از شرکت در این کارگاه در جلسه مطبوعاتی خطاب به رسانه‌ها گفت: جهان اسلام از نقش سینما و تلویزیون غافل مانده است، در حالیکه 250 فیلم درباره حضرت مسیح، 120 فیلم درباره حضرت موسی، 80 فیلم درباره پیامبران، 40 فیلم درباره بودا ساخته شده می‌بینیم که تاکنون تنها یک فیلم «رسالت» درباره حضرت محمد، پیامبر اسلام، ساخته می‌شود، متاسفانه ما در معرفی پیامبرمان به جهان غرب شکست خورده‌ایم، در این مورد دشمنان، همچنان دشمنان ما باقی خواهند ماند.

«مجید» در ادامه افزود: فیلم «رسالت» (ساخته مصطفی العقاد) بیشتر بر جنگ‌های پیامبر اکرم تاکید دارد و این برای انتشار پیام برخواسته از روح اسلام کافی نیست زیرا طی سال‌های اخیرا اسلام هراسی به شدت در غرب افزایش یافته و مسلما تبعات زیادی داشته است. من به عنوان یک فیلمساز احساس مسئولیت می‌کنم، ما درباره نمود اسلام واقعی در دنیای پیرامونمان با شکاف بزرگی روبرو هستیم، این شکاف باید پر شود.

«مجیدی» که هم‌اکنون در حال ساخت فیلمی با موضوع اسلام است، از این موضوع بسیار ابراز خوشنودی کرد و گفت: پیامبر اکرم خود در این پروژه رهنمونمان بود، این یک فرصت محسوب می‌شود، ما در این پروژه تمام توانمان را گذاشتیم، در ایران، ما مجبور به ساخت لوکیشن‌های عظیمی شدیم تا بتوانیم شهرهای مکه و مدینه را به خوبی تصویر کنیم و در این مورد از نظرات کارشناسان بسیاری استفاده کردیم، چهره پیامبر در این فیلم به هیچ‌عنوان تصویر نشده و به کرامات او بسیار پرداخته‌ شده است.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار