امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25803
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، انگلیس قصد دارد مخالفان دولت سوریه را به تجهیزات ایمنی در برابر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، انگلیس قصد دارد مخالفان دولت سوریه را به تجهیزات ایمنی در برابر حملات شیمیایی و بیولوژیکی مجهز کند.

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرده است که انجام این کار ضرورت داشته با هدف محافظت از مخالفان در برابر حملات با گاز سارین صورت می‌گیرد.

«ویلیام هیگ» وزیر خارجه انگلیس در بیانیه کتبی که به پارلمان این کشور ارسال کرده، نوشته است که انگلیس بعد از تاریخ 3 آگوست، 5هزار ماسک ضدگاز، داروهای ضد عامل اعصاب، و کاغذهای تشخیص وجود عوامل شیمیایی را به ائتلاف مخالفان دولت سوریه تحویل می‌دهد.

این اقدام دولت انگلیس بیشتر یک حرکت تبلیغاتی به شمار می‌آید که با هدف متهم کردن دولت سوریه به استفاده از تسلیحات شیمیایی صورت می‌گیرد. این در حالی است که بررسی‌هایی که بازرسان مستقل روسی در مورد حملات شیمیایی که در سوریه صورت گرفته است، نشان می‌دهد مخالفان دولت عامل این حملات بوده‌اند. دولت سوریه حتی موافقت خود برای اعزام بازرسان سازمان ملل برای بررسی این حملات را نیز اعلام کرده است.

در بخشی از بیانیه هیگ آمده است: شواهدی وجود دارد مبنی بر حملات شیمیایی در سوریه. به باور ما استفاده از تسلیحات شیمیایی به دستور حکومت «بشار اسد» انجام شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار