امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25806
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش فارس به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، اسامه مرسی فرزند محمد مرسی رئیس جمهور مصر روز پنج شنبه گذشته با چشمان بسته توسط نیروهای امنیتی به محل ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، اسامه مرسی فرزند محمد مرسی رئیس جمهور مصر روز پنج شنبه گذشته با چشمان بسته توسط نیروهای امنیتی به محل اقامت اجباری پدر خود برده شد تا از وضعیت وی آگاهی یابد.

ساعت 8 عصر روز پنج شنبه گذشته بود که اسامه موفق به دیدار پدرش شد؛ مرسی بعد از احوالپرسی از خانواده و آشنایان از اوضاع مصر سوال کرد و اسامه نیز خبر داد که مصری ها همچنان در میدان‌ها تحصن کرده و منتظر بازگشت وی هستند.

اسامه در این سخنان ابراز امیدواری کرد که پدرش خیلی زود آزاد شود و به وی خبر داد که بیشتر مشاورانش نیز در اقامت اجباری قرر دارند و خبری از آنها ندارد.

اسامه از پدرش خواست تا در مقابل تحقیقات و قاضی دادگاه تسلیم نشود، چرا که وی همچنان رئیس جمهور این کشور است و مردم منتظر خروج وی هستند.

وی البته به پدرش اطلاع داد که مجموعه‌ای از اتهامات به سمت وی گسیل شده و قرار است در چندین پرونده در دادگاه حاضر شود.

مرسی  در این دیدار گفت: به همه بگو که حال من خوب است و من می‌دانم که سربازان خدا در زمین حضور دارند تا از دین و مشروعیت قانونی دفاع کنند.

وی از پسرش خواست تا هوادارانش حضور در میادین را ادامه داده و این حقیقت را به آنها بگوید که اتفاقات مصر حیله‌ای علیه رئیس جمهور منتخب است.

مرسی در این دیدار از سرنوشت رهبر اخوان‌المسلمین و معاون اول وی پرسید و همچنین از مواضع کشورهای دیگر در قبال تحولات مصر سوال کرد، اسامه گفت که ارتباطات با کشورهای خارجی در حال انجام است و جهاد الحداد و سندس عاصم مشاوران عصام حداد مشاور مرسی مسئول این کار هستند، آنها با آمریکا و آلمان و اتحادیه اروپا تماس گرفته و به آنها ابلاغ کرده اند که باید از شما حمایت کند و کودتای نظامی را رد کنند. البته تنها آمریکا بود که وعده داده در صورت افزایش تعداد تحصن کنندگان در میادین از تو حمایت خواهد کرد و ما الان روی این وعده حساب کرده ایم.

مرسی رفتار مقامات امنیتی با خود را در نهایت احترام خواند و گفت که در اینجا راحت است و به زودی برای ادامه حاکمیت خارج خواهد شد؛ وی از فرزند خود خواست تا مردم در خیابان‌ها باقی بمانند. بعد از این دیدار اسامه مرسی بار دیگر با چشمان بسته محل نگهداری پدرش را ترک کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها