امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25815
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 128
«حجت‌الاسلام احسان طریق‌الاسلام» مدیر بخش «بر آستان قله‌های تهذیب» در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به قم ...

«حجت‌الاسلام احسان طریق‌الاسلام» مدیر بخش «بر آستان قله‌های تهذیب» در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به قم در سال 89 گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به طلاب از قله‌ها تهذیب سخن گفتند و تأکید بر شناساندن افراد تاثیرگذار بر دین داشتند، بر همین اساس سعی کردیم با طراحی و ایجاد بخشی به عنوان «بر آستان قله‌های تهذیب» در نمایشگاه بین‌الملی قرآن حضور یابیم.

 وی با بیان اینکه این بخش با رویکرد پرداخت به مباحث اخلاقی و تبلور این مباحث در معرفی شخصیت‌هایی همچون «آیت‌الله بهجت»، «امام‌خمینی (ره)» و سایرین و سبک زندگی آن‌ها فعالیت می‌کند، اظهار داشت: از میان استادان اخلاق تهران آیات عظام «مجتبی تهرانی»، «خوشوقت»، «حق‌شناس» و «مجتهدی» و از دیگر شخصیت‌های برجسته در سطح کشور مرحوم «آیت‌الله قاضی»، «آیت‌الله بهجت» و «امام‌خمینی(ره)» مدنظر هستند که امیدواریم بتوانیم در این بخش با معرفی این اشخاص و نوع زندگی آن‌ها، جوانان را به زندگی آسان و اخلاقی هدایت کنیم.

حجت‌الاسلام طریق‌الاسلام با اشاره به راه‌اندازی بانک اطلاعاتی این شخصیت‌ها به نشانی gholleha.ir، خاطرنشان کرد: درحال حاضر کار تحقیق و پژوهش 17 شخصیت بزرگ اخلاقی دینی به اتمام رسیده و در آینده نزدیک نتیجه آن در ارتباط با شخصیت‌هایی همچون «علامه طباطبایی» در این پایگاه بارگذاری می‌شود.

رونمایی از محصولات فرهنگی «بر آستان قله‌های تهذیب» توسط امام جمعه موقت تهران

وی درباره برگزاری نشست‌های این بخش گفت: تبیین ابعاد مختلف شخصیت‌های بزرگی که از آن‌ها نام برده شد، هدف اصلی برگزاری نشست‌های بخش‌ «برآستان قله‌های تهذیب» است که تاکنون رایزنی‌هایی برای حضور شخصیت‌هایی چون «آیت‌الله استادی» و «حجت‌الاسلام صدیقی» در این نشست‌ها صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام طریق‌الاسلام با بیان اینکه نرم‌افزار «قله‌های تهذیب» مشتمل بر معرفی این شخصیت‌ها و زندگی‌نامه و سلوک آن‌ها تولید شده است، اظهار داشت: قرار است امشب 25 تیرماه، «حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی» امام جمعه موقت تهران میهمان بخش «بر آستان قله‌های تهذیب» در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم باشد و از برخی محصولات فرهنگی این بخش رونمایی کند.

انتهای پیام/م.خ  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها