امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25818
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۳۴
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس در ادامه نشست خبری جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به سؤالی که دیوان عدالت اداری حکم انحلال خانه سینما را نقض ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس در ادامه نشست خبری جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به سؤالی که دیوان عدالت اداری حکم انحلال خانه سینما را نقض کرده است و چرا اصرار به تعطیلی خانه سینما دارید، گفت: تعطیلی دائم به معنی انحلال است چرا که رأی دیوان عدالت اداری حکم می‌کند که بازگشایی خانه سینما با نظر مرکز نظارت بر مراکز فرهنگی است اما حکم تعطیلی دائم که به معنای انحلال خانه سینما باشد قطعی است.

وی افزود: به هر حال تعطیلی دائم قطعی است و خانه سیما در تاریخ 91.5.24 وارد تعطیلی دائم و یا انحلال شده است.

شمقدری همچنین در پاسخ به این سؤال که با وجود انحلال خانه سینما چرا مدیران سازمان سینمایی در مصاحبه‌های خود همچنان از عنوان هیئت مدیره خانه سینما استفاده می‌کنند، گفت:‌ بنده به شخصه در تمامی مصاحبه‌ها  و گفت‌وگوهایم از عنوان هیئت مدیره سابق و یا آخرین هیئت مدیره استفاده کرده‌ام اما به طور کلی برای اینکه نمی‌خواهیم کسی ناراحت شود و همچنین به دلیل اینکه نمی‌خواستیم از همه حقوق قانونی خود استفاده کنیم از عنوان هیئت مدیره در نامه آخر استفاده کردیم.

رئیس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد:‌ در نامه 8 بندی که از واژه هیئت مدیره استفاده شده بنا بود دو طرف از یکسری مواضع خود عبور کنیم و در راستای همدلی گام برداریم که ابتدا قرار بود نامه را به نام افراد بزنیم که مخالفت کردند، بعد قرار شد نامه را تحت عنوان هیئت مدیره سابق بزنیم که باز هم مورد اعتراض قرار گرفت و در نهایت قرار شد از عنوان هیئت مدیره خانه سینما استفاده کنیم.

وی تأکید کرد: به هر حال در صلح حدیبیه نیز یک اتفاقاتی رخ داد و ما به درخواست رئیس جمهور از مواضع خود کوتاه آمدیم و خواستیم در نامه عبارتی را استفاده کنیم که دوستان علاقه داشتند.

شمقدری همچنین در ادامه این نشست در خصوص برگزاری مجمع عمومی 19 تیر و اینکه صنوف خانه سینما نیز قانونی هستند و آیا 14 صنف قانون شده از طرف ارشاد صنوف جدیدی هستند و یا از بین همان صنوف قدیمی قانونی شدند، گفت: مجمع عمومی 19 تیر متعلق به صنوفی بود که مراحل قانونی را طی کرده بودند 14 صنف قانونی هستند در نهایت قرار شد در مجمع عمومی 19 تیر 10 صنف حضور پیدا کنند و براساس قانون یک پنجم اعضای یک اتحادیه می‌توانند مجمع عمومی را برگزار کنند و یک پنجم 30 صنف، 6 صنف می‌شوند در حالی که در مجمع عمومی 10 صنف حضور داشتند.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: به هر حال مجمع عمومی 19 تیر نقص‌هایی در برگزاری آن وجود داشت اما این نقص‌ها باعث ابطال آن مجمع نیست.

انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها