امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2583
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبر گزاری فارس به نقل از روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از اندیشمندان و حقوقدانان ...

به گزارش خبر گزاری فارس به نقل از روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار جمعی از اندیشمندان و حقوقدانان مصری که در محل سالن اجتماعات ساختمان شماره 2 قوه قضاییه برگزار شد اظهار داشت: هویت کشورهای اسلامی به این معناست که جوامع اسلامی می‌خواهند مسلمان زندگی کنند و ما معتقدیم اسلام جامع و کامل است و برای همه نیازهای بشر برنامه و پاسخ دارد.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: ما ضمن اینکه دارای روابط اجتماعی با همه عالم هستیم معتقدیم که نیاز به نسخه‌های مغرب زمین برای اداره کشور نیست و می‌توان جامعه را مبتنی بر قوانین و احکام اسلامی که احکامی متمدن است اداره کنیم.

رئیسی با اشاره به فرهنگ و تمدن کشور مصر گفت: برخی کتابهای بزرگان مصر را مطالعه کرده‌ام و باید اذعان داشت که خوب قلم زده‌اند و این نشان دهنده فرهنگ، تمدن و مدنیت واقعی مصر است.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در دوران «انورسادات» و «حسنی مبارک» توانمندی‌های فرهنگی مصر، چه در مصر و چه در جهان اسلام کم سرکوب نشد.

رئیسی تصریح کرد: بدون تردیدنظام سلطه نمی‌خواهد مصر، قدرتمند و عزتمند در جایگاه اقتدار وجود داشته باشد، یقین داریم با بصیرت شما و مردم عزیز مصر، نظام سلطه بر مصر حاکم نخواهد شد.

معاون اول قوه قضاییه در ابتدای سخنان خود با تشریح دستاوردهای نظام قضایی جمهوری اسلامی گفت: معتقدیم پس از پیروزی انقلاب اسلامی در قوه قضاییه و نظام وکالت جمهوری اسلامی تجربیاتی به دست آمده که می‌توان آن را در اختیار سایر برادران اسلامی در کشورهای دیگر قرار داد تا از آن بهره جویند.

رئیسی اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی جوانان خوبی در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه پرورش یافته‌اند و چهره‌های خوبی نیز در علوم قضایی، که تجربیات و اندوخته‌های ارزشمندی دارند و حتی آرائی که در دستگاه قضایی وجود دارد در مجامع علمی و قضایی می‌تواند مورد بحث و بهره‌برداری قرار گیرد.

وی افزود: در دانشگاه‌های ایران نیز این ظرفیت وجود دارد که از توان علمی آنها بهره گرفت، البته قوه قضاییه دارای دانشگاه است و ظرفیت‌های قضایی این دانشگاه نیز می‌تواند مورد استفاده اندیشمندان و تشکیلات قضایی کشورهای دوست و اسلامی باشد.

معاون اول قوه قضاییه در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بیداری اسلامی در جوامع اسلامی گفت: حرکت بیداری و بیدار آفرین جوانان مصری در میدان التحریر و اسلام خواهی آنان و آنچه در سایر کشورها روی داد دارای 3 ویژگی مهم بود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: کوتاه کردن دست استبداد داخلی، کوتاه کردن و از بین رفتن استبداد خارجی و اسلام خواهی به معنای اینکه دین اسلام بر تمام زوایای زندگی حاکم باشد از ویژگی‌های انقلاب مصر و بیداری اسلامی است.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در 34 سال قبل مردم ایران به رهبری امام عظیم‌الشأن حضرت امام خمینی (ره) با هدف از بین بردن نظام سلطه داخلی و خارجی و قطع کردن دست آمریکا و برقراری نظام اسلامی در ایران اسلامی به پاخاستند.
 
وی افزود: امام بزرگوار ما در همان ابتدای انقلاب اعلام داشتند که قوانینی که منافی و خلاف اسلام است باطل است و از بخش‌های مهمی که باید در آن تحول ایجاد می‌شد دادگستری و نظام قضایی بود که بحمدلله به خوبی پایه‌های احکام اسلامی در قوه قضاییه دیده شد و قوه قضاییه ایران قوه‌ای مستقل از سایر قوا در کشور است.

در این جلسه مهمانان و اندیشمندان مصری ضمن طرح سؤال با نحوه کار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران آشنا شدند.

در پایان این دیدار نیز بر همکاری‌های قضایی و حقوقی بین‌ ایران و مصر تأکید شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها