امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25834
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه سوری الوطن، یکی از فرماندهان «ارتش آزاد سوریه» افشا کرد که این ارتش اطلاعات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه سوری الوطن، یکی از فرماندهان «ارتش آزاد سوریه» افشا کرد که این ارتش اطلاعات موثقی در دست دارد که نشان می‌دهد، «امارت اسلامی عراق و شام»، وابسته به سازمان «القاعده» در سوریه طرحی در دست دارد که با به دست گرفتن کنترل و تسلط تمام گذرگاه‌های مرزی ترکیه در شرق و چه در شمال و غلبه بر گروه‌های وابسته به ارتش آزاد سوریه در این مناطق تاسیس «امارت اسلامی شمال سوریه» را اعلام کند.

این فرمانده ارتش آزاد سوریه که خواست نامش افشا نشود، در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: ساعت صفر اجرای این طرح و تاسیس امارت اسلامی شمال سوریه زمان آغاز حمله به پایگاه‌ها و مقرهای ارتش آزاد در اولین روز عید فطر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: بی‌تردید دو گذرگاه مرزی «باب الهوا» و «الحارم» دو هدف اصلی حملات گروه‌های وابسته به امارت اسلامی عراق و شام خواهد بود، چراکه گذرگاه اول مختص ارسال سلاح و تجهیزات نظامی و ذخایر تسلیحاتی برای گروه‌های مسلح وابسته به ارتش آزاد و دومی مختص قاچاق نفت و ارسال آن به ترکیه است.

این فرمانده ارتش آزاد سوریه ادامه داد: بر اساس اطلاعات به دست آمده از سوی عناصر ارتش آزاد که در امارت اسلامی عراق و شام نفوذ کرده‌اند، اجرای این طرح عملا از هفته گذشته و با کشتن «فادی القش»، یکی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه و برادرش و پس از آن ترور «محمد کمال الحمامی» آغاز شده و یک تا یک ماه و نیم دیگر تا فرا رسیدن اولین روز عید فطر ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد که تسلط امارت اسلامی عراق و شام بر گذرگاه باب الهوا به معنای تسلط این گروه بر سلاح ارتش سوریه است، چون کنترل این گذرگاه هم اکنون در دست گروه‌های وابسته به ارتش آزاد است و سلاح از این گذرگاه به دست کمیته‌های نظامی ارتش آزاد سوریه می‌رسد.

این فرمانده ارتش آزاد سوریه افزود: تسلط بر دو گذرگاه باب الهوا و الحارم توسط امارت اسلامی عراق و شام به معنای تسلط بر مال و سلاح است و این به این گروه اجازه می‌دهد، از لحاظ اقتصادی و نظامی تامین باشد و نیازی به کمک‌های خارجی نداشته باشد و این به معنای شکل گیری امارت شمال سوریه است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها