امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۴:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25835
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۳
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روح الله قاسمیان نویسنده کتاب «کنکاشی در تحولات سوریه» در مراسم رونمایی ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روح الله قاسمیان نویسنده کتاب «کنکاشی در تحولات سوریه» در مراسم رونمایی از کتاب خود که امروز سه شنبه با حضور عدنان محمود سفیر سوریه در ایران و مدیر عامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در این خبرگزاری رونمایی شد، طی سخنانی هدف از نگارش کتاب را چنین توصیف کرد: ایده اولیه آن دو سال پیش با سفر به سوریه کلید خورد، آشنایی جامعه مخاطب با تحولات سوریه و پی بردن به ماهیت آنچه در سوریه می‌گذرد، بود شناخت واقعی از تحولات سوریه.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند، «آنچه در سوریه می‌گذرد با تحولات دیگر کشورها متفاوت است» گفت: بر همین اساس تلاش کردم تا اولا نسبت به تنویر افکار عمومی از تحولات سوریه اقدام کنم، ثانیاً ماهیت واقعی و چهره بازیگران اصلی تحولات سوریه را افشا کنیم، ثالثاً به این سوال پاسخ دهم که چرا ایران باید به سوریه کمک کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه افزود: از آنجا که بعد از شروع بحران در سوریه بسیاری از کمپانی‌های رسانه‌ای غربی موفق شدند از حوادث سوریه تصویر سازی کنند و بسیاری از نا‌واقعیت‌ها را واقعیت جلوه دهند، انتشار این کتاب را در دستور کار قرار دادم و سعی کردم در جهت افشای ماهیت واقعی جنگ در سوریه گام بردارم.

قاسمیان این کتاب را در پاسخ به این پرسش خواند که آیا حوادث سوریه در امتداد خیزش‌های عربی در شمال آفریقا و خاورمیانه تعریف می‌شود یا خیر، به عبارتی دیگر آیا تحولات سوریه با حوادث مصر و تونس و لیبی ماهیت یکسانی دارد؟، ادامه داد: البته سئوالات دیگری نیز پاسخ داده شد، از جمله اینکه ریشه‌های بحران سوریه چیست، عمده بازیگران، طیف‌های عقیدتی و سیاسی تحولات سوریه در سه سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی کدامند، خواسته‌ها و مطالبات آنها چیست، تحولات سوریه چه پیامدهایی برای دیگر کشورهای منطقه دارد و در نهایت چه آینده‌ای در انتظار سوریه است.

وی ابراز امیدواری کرد که این کتاب که حاصل مشاهدات عینی تحولات میدانی وی است، بتواند منبعی برای شناخت تحولات سوریه و تغذیه منابع رسانه‌ای، تحقیقاتی و آگاهی افکار عمومی واقع شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار