امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25841
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۳۴
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری تعدادی از کارکنان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به دلیل مخالفت ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری تعدادی از کارکنان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به دلیل مخالفت عده‌ای دیگر از کارمندان این انجمن لغو و اعضا معترض در خیابان به تشریح مسائل مورد اعتراض خود پرداختند.

بر این اساس، بعد از مراجعه خبرنگارن به محل انجمن مفاخر حجت‌الاسلام حسین ذکریایی مشاور مجامع و امور رسانه‌ای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی عنوان کرد و نکته جالب‌تر اینکه با لحنی نازیبا به خبرنگاران عنوان کرد بنده تعجب می‌کنم که چرا ایمیلی که حاوی امضا نبوده به آن استناد کرده و به این مکان مراجعه کرده‌اید، بنده چند سال خبرنگار بودم.

این سخنان و توهین با توضیحات اهالی رسانه همراه شد به شکلی که آنها عنوان کردند: منبع اطلاع رسان برای این نشست انجمن بوده و دبیران رسانه‌ها تشخیص می‌دهند که چه نشستی را باید پوشش دهیم و چه نشستی را پوشش نخواهیم داد.

ذکریایی با مخاطب قرار دادن خبرنگاران افزود: 17 سال پیش من کار شما را انجام می‌دادم و با موضوع غریبه نیستم، باید ایمیل ارسال شده برای شما حاوی امضا بوده باشد در غیر اینصورت شما باید از محل ارسال، برگزاری این نسشت را مطمئن می‌شدید، تماس گرفته و از نهاد و سازمان اطمینان حاصل می‌کردید.
وی در پاسخ به سوال فارس که عدم برپایی این نشست چه دلیل دارد، ابراز داشت: قرار نبوده نشستی برگزار شود، اعتراض‌ها را از حاضران بپرسید، قراری نبود که نشستی برگزار شود اینجا یک مکان دولتی است اگر قرار بود یک نشستی برگزار شود باید با اجازه مسئولان برپا شود.
در هنگام ترک محل از سوی خبرنگاران یکی از اعضای این انجمن با خبرنگاری درگیری فیزیکی پیدا کرد و سایر خبرنگاران به اعتراض برخاستند.

حاضران در این نشست که از کارکنان انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بودند به استناد موارد موجود به عزل و نصب‌ها و حتی برخی قوانین در نبود ادبی اعتراض داشته و عنوان می‌کردند که ادبی از منزل امور را پیگیر بوده و کارتابل برای امضا به خانه‌اش ارسال می‌شود.
این عده در پاسخ به این سوال که در دعوت‌نامه برای این نشست اشاره‌ای به «مصوبه مهرآفرین» شده و آن را غیرقانونی عنوان کرده بودید، مشکل این مصوبه غیرقانونی در نهاد شما چیست؟ گفتند: انجمن بودجه بگیر و زیر نظر ارشاد بود البته با ریاست هیات امنای رئیس جمهور وقت، چرا که رئیس جمهور همواره رئیس هیات امناست تا به امروز هم روال اینگونه بوده است، اما عنوان شد که طبق تغییراتی ما در چارت ریاست جمهوری قرار می‌گیریم، اما مشکل این است که مجلس شورای اسلامی «طرح مهر آفرین» را غیر قانونی عنوان کرده است و اجرای آن جرم است، اما طی نامه‌نگاری‌های آقای ادبی اعلام شده باید بر اساس این مصوبه طرح اجرایی شود؛ پرسنل اعلام می‌کنند هنگامی که مصوبه مهرآفرین مغایر با قانون است و برای سومین بار مجلس آن را رد کرد نباید اجرایی شود.
حاضران گفتند، تمام امور انجام شده با حراست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اطلاع رسانی شده است اما آنها عنوان می‌کنند اداره انجمن بر عهده هیات امنا است و کاری از ما ساخته نیست.

یکی از حاضران در پاسخ به اینکه چرا از طریق هیات مدیره و امنا اقدام نمی‌کنید توضیح داد: ما به اکثر این افراد و اعضا نامه زده‌ایم اما جوابی ارائه نشده است. بهمن و اسفند حقوقی دریافت نکرده بودیم اما اواخر فروردین حقوق‌ها پرداخت شد، درست است کشور با مشکل بودجه مواجه شده اما آیا این فشار تنها باید برای یک عده باشد!!
کارکنان حاضر در مقابل انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، این نهاد را در حال حاضر بدون سرپرست دانستند و عنوان کردند مشکل ما در حال حاضر استخدامی است.
ما عنوان می‌کنیم که طی مدت سه ساله حضور ادبی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ، کارنامه ایشان گویای بدل شدن انجمن به مکانی جهت لابی‌گری‌های سیاسی خود در اداره امور داخلی و مدیریتی انجمن و سایر ایرادات و اشکالات است که توسط ایشان و مدیرانشان اعمال گردیده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها