امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25846
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۳۰
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه مصری «الاهرام»، «بدر عبد العاطی» سخنگوی وزارت خارجه مصر در واکنش به اظهارات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه مصری «الاهرام»، «بدر عبد العاطی» سخنگوی وزارت خارجه مصر در واکنش به اظهارات اخیر مقامات ترکیه تأکید کرد که این اظهارات دخالت آشکار در امور داخلی مصر به شمار می‌آُید.

وی با انتقاد شدید از تکرار این گونه دخالت‌ها تأکید کرد که این سخنان نشان دهنده نداشتن درک کافی و آشنایی با تحولات کشور است و مقابله با خواست ملتی است که با حضور میلیونی خود خواستار مطالبات قانونی خود بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه مصر همچنین از مقامات ترکیه خواست روابط تاریخی و منافع مشترک دو کشور را در درجه بالاتری از منافع محدود حزبی قرار دهند.

وی همچنین بر اصل خودداری از دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر بر اساس منشور سازمان ملل تأکید کرد و افزود که قاهره همواره در برخود با آنکارا این اصل را رعایت کرده است.

پیشتر نخست وزیر مصر برکناری مرسی و دخالت ارتش را کودتای نظامی نامیده بود و تأکید کرده بود که مرسی رئیس جمهور قانونی مصر است. مصر در اعتراضات به سیاست های مداخله جویانه ترکیه سفیر این کشور در قاهره را فراخوانده بود و برخی خبرها نیز از فراخوانی سفیر خود از ترکیه حکایت داشت.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها