امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۱۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25863
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۳
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری معا، «صائب عریقات» گفت که «محمود عباس» برای موفقیت ماموریت «جان کری» به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری معا، «صائب عریقات» گفت که «محمود عباس» برای موفقیت ماموریت «جان کری» به منظور ازسرگیری مذاکرات با هدف دستیابی به راه‌حل دو دولت بر اساس مرزهای سال 1967، حل همه مسائل وضعیت نهایی اعم از قدس، مرزها، شهرک‌ها، مرزها، آوارگان، آبها و امنیت مطابق با قطعنامه‌های بین‌المللی، نهایت تلاش خود را می‌کند.

عریقات این اظهارات را در دیدار امروز سه‌شنبه با «کریستوف هویزگن» مشاور امنیت ملی آلمان بیان کرد.

دو طرف در این دیدار آخرین تحولات میدانی و سیاسی فلسطین را مورد بررسی قرار دادند و عریقات تاکید کرد که استمرار فعالیت‌های شهرک‌سازی و تحمیل واقعیت‌ها، عدم آزادی اسرا، تخریب خانه‌ها، مهاجرت دادن فلسطینیان و نادیده گرفتن توافقنامه‌های امضا شده، مانع اصلی بر سر راه موفقیت ماموریت کری است.

وی همچنین از مواضع آلمان و کشورهای اروپایی مبنی بر درخواست توقف شهرک‌سازی‌ها و غیرقانونی دانستن شهرک‌سازی اسرائیل، قدردانی کرد.

‌ منابع فلسطینی گزارش دادند که کری فردا چهارشنبه در امان پایتخت اردن با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و وزرای عرب دیدار و درباره روند سازش و تلاش برای بازگرداندن دو طرف فلسطینی و اسرائیلی به میز مذاکرات سازش، گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار