امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25867
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 127
به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی در پایان نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ...

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدحسین نقوی در پایان نشست مشترک کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر امور خارجه و معاونان او، در جمع خبرنگاران گفت که برگزاری جلسه مشترک سنت حسنه‌ای بود که از مجلس هشتم آغاز شد و توانست با تحکیم روابط بین مجلس با وزارت خارجه موفق باشد.
وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه در این جلسه مباحثی را درباره مسائل مختلف منطقه‌ای از قبیل مسائل ترکیه، مصر و امارات مطرح کرد، افزود: آقای صالحی در بحث امارات گفت که در گفت‌وگو با همتای اماراتی اش، بر عزم دو کشور برای حل مشکلات تأکید شده است.
نقوی تصریح کرد: اخیراً بحث اخراج ایرانیان از امارات مطرح شده بود که وزیر امور خارجه کشورمان در این زمینه توضیح داد که ایران و امارات برای حل این مشکل مصمم هستند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سؤالی درباره مصر نیز گفت: ما وضعیت مصر را به صورت دقیق رصد می‌کنیم و تلاش داریم تا نظر مردم مصر بر سرنوشت این کشور حاکم شود.
وی افزود: ما بعد از روی کار آمدن مرسی تلاش کردیم روابط خوبی با مصر داشته باشیم اما او همپای ما نیامد و حتی در بحث رژیم اشغالگر قدس و وضعیت سوریه مواضع درستی اتخاذ نکرد.
خبرنگاری از سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره مواضع ترک‌ها درباره مصر پرسید که وی پاسخ داد: آقای صالحی در سفری که به ترکیه داشت، درباره موضوع مصر با مقامات ترک گفت‌وگو کرد.
نقوی افزود: ترکیه با توجه به اشتراکاتی که با اخوان‌المسلمین دارد، قائل به بازگشت مرسی است و آقای صالحی در مذاکره با ترک‌ها در این زمینه، از آنها خواست که به نظر مردم مصر توجه داشته باشند.
وی متذکر شد: ترکیه از مرسی حمایت می‌کند و ادامه این وضعیت ممکن است این کشور را با بحران مواجه کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ما منتظریم تا وضعیت مصر بر اساس انتخابات و محقق شدن نظر مردم این کشور مشخص شود تا انشاءلله جمهوری اسلامی روابط خود با مصر را دنبال کند.
نقوی در پایان تصریح کرد: ما نمی‌خواهیم نظر خود را به ترکیه تحمیل کنیم اما تلاش می‌کنیم تا از طریق مذاکره و گفت‌وگو به توافق برسیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها