امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25888
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۱
تعداد بازدید: 185
به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ جمهور در مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد تأسیس سازمان ...

به‌گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ جمهور در مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد تأسیس سازمان تأمین اجتماعی از 5 قلم ماده اولیه داروهای نوترکیب، رونمایی کرد.

این قلم مواد اولیه در ساخت چند نوع داروی نوترکیب کاربرد دارد که داروی اول ضد سرطان است که برای نخستین مرتبه ماده اولیه آن در کشورمان تولید می‌شود و می‌تواند به‌طور هدفمند سلول‌های سرطانی را مورد هدف قرار دهد.

داروی دوم که با استفاده از این مواد اولیه تولید می‌شود، ضد بیماری MS است که غیر تزریقی است.

همچنین داروی سوم که با استفاده از این مواد اولیه قابلیت ساخت آن در کشور ایجاد شده، دارویی برای درمان بیماری‌های قلبی است.

داروی چهارم داروی ضد درد و بیهوشی است که تأثیر آن 250 برابر مُرفین است و داروی پنجم نیز، داروی درمان بی اختیاری ادرار است.

در این مراسم علاوه بر رئیس‌ جمهور، محمد عباسی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدحسن طریقت‌منفرد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سعید مرتضوی رئیس سازمان تأمین اجتماعی حضور داشتند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار