امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25891
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۳۳
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریاست جمهوری الجزایر امروز سه شنبه اعلام کرد که عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور ۷۶ ساله این کشور پس ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ریاست جمهوری الجزایر امروز سه شنبه اعلام کرد که عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور ۷۶ ساله این کشور پس از طی دوره درمان در فرانسه امروز به کشورش بازگشت.

بوتفلیقه از بیست و هفتم آوریل گذشته در پی ابتلا به سکته مغزی به بیمارستان نظامی در پاریس منتقل شده بود.

در بیانیه ای ریاست جمهوری الجزایر آمده است: رئیس جمهور پس از سپری کردن دوره درمان و نقاهت خود در فرانسه امروز سه شنبه به الجزایر بازگشت دوره استراحت و توانبخشی خود را در الجزایر کامل خواهد کرد.

هواپیمای حامل رئیس جمهور که از پاریس به پرواز درآمده بود حدود ساعت سه بعد از ظهر امروز به وقت محلی در فرودگاه نظامی شهر بوفاریک در 30 کیلومتری غرب الجزایر به زمین نشست.

یک منبع فرودگاهی فرانسه گفت که بوتفلیقه با هواپیمای ریاست جمهوری الجزایر در حالی که سوار بر  صندلی چرخدار بود به صورت مخفیانه پاریس را ترک کرد.

غیبت حدود سه ماهه بوتفلیقه از الجزایر گمانه زنی ها درباره وضعیت جسمانی وی را تشدید کرده بود.

هنوز معلوم نیست که بوتفلیقه پس از بازگشت به کشور زمام اداره امور کشور را در دست خواهد کرد یا دیگر قادر به ماندن در راس قدرت نیست و این کشور باید ساز و کار برگزاری انتخابات زودهنگام را فراهم کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها