امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25900
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۱
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، جواد هروی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، جواد هروی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دیدار با اومیت پاردیم سفیر ترکیه در تهران که ظهر امروز صورت گرفت با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی و فرهنگی دو ملت مسلمان ایران و ترکیه اظهار داشت: پیشینه خوب ارتباطات تاریخی و فرهنگی فیمابین پشتوانه محکمی برای گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان دو کشور مسلمان است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های علمی و فناوری‌های نوین در کشورمان افزود: دستاوردهای علمی و تولید علم در جمهوری اسلامی ایران می‌تواند فرصتی برای تبادل تجربیات دانشگاهی و آکادمیک در ترکیه و ایران را فراهم کند.

نماینده قائنات در پایان بر آمادگی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برای همکاری با پارلمان ترکیه در مباحث علمی و دانشگاهی تأکید کرد و گفت: افزایش ارتباطات میان مراکز علمی و تحقیقاتی کشورهای اسلامی می‌تواند سبب ارتقای سطح علمی کشورهای مسلمان شود و این ظرفیت در دو کشور ایران و ترکیه هم اکنون موجود است.

 اومیت یاردیم سفیر ترکیه در تهران نیز در ادامه این دیدار با تأکید بر عزم راسخ مقامات سیاسی و پارلمانی ترکیه بر افزایش سطح مناسبات دوستانه با جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: نباید اجازه داد تا در روند توسعه همکاری‌های فی‌ما بین خللی ایجاد شود.

وی در پایان با تأکید بر وجود ظرفیت‌های فراوان دو کشور در عرصه‌های علمی و فناوری تصریح کرد: همکاری‌های علمی و دانشگاهی فیمابین می‌تواند بستر مناسبی برای تأمین منافع دو ملت و افزایش مراودات را در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی فراهم آورد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها