امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25909
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 157
به گزارش فارس به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، اسامه مرسی فرزند محمد مرسی رئیس جمهور مصر روز پنج شنبه گذشته با چشمان بسته توسط نیروهای امنیتی به محل ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه الاخبار لبنان، اسامه مرسی فرزند محمد مرسی رئیس جمهور مصر روز پنج شنبه گذشته با چشمان بسته توسط نیروهای امنیتی به محل اقامت اجباری پدر خود برده شد تا از وضعیت وی آگاهی یابد.

ساعت 8 عصر روز پنج شنبه گذشته بود که اسامه موفق به دیدار پدرش شد؛ مرسی بعد از احوالپرسی از خانواده و آشنایان از اوضاع مصر سوال کرد و اسامه نیز خبر داد که مصری ها همچنان در میدان‌ها تحصن کرده و منتظر بازگشت وی هستند.

اسامه در این سخنان ابراز امیدواری کرد که پدرش خیلی زود آزاد شود و به وی خبر داد که بیشتر مشاورانش نیز در اقامت اجباری قرر دارند و خبری از آنها ندارد.

اسامه در تلاش برای مطلع کردن پدرش از پرونده سنگینی که برای او تدارک دیده شده است و دستورات دادستانی برای بازجویی از وی ، به صورت تلویحی از مرسی خواست تا از مورد بازجویی قرار گفتن سر باز بزند زیرا او هنوز رئیس جمهور مصر است و رعیت او در انتظار او هستند.

مرسی  در این دیدار گفت: به همه بگو که حال من خوب است و من می‌دانم که سربازان خدا در زمین حضور دارند تا از دین و مشروعیت قانونی دفاع کنند.

وی از پسرش خواست تا هوادارانش حضور در میادین را ادامه داده و این حقیقت را به آنها بگوید که اتفاقات مصر حیله‌ای علیه رئیس جمهور منتخب است و با صدای بلند فریاد زد که برای اینکه همه بدانند و کسانی که صدایش را ثبت می کنند بتوانند این مسئله را منتقل کنند من ممکن است که بعد از خروج از همه این اتفاقات چشم پوشی کنم.

مرسی در این دیدار از سرنوشت رهبر اخوان‌المسلمین و معاون اول وی پرسید و همچنین از مواضع کشورهای دیگر در قبال تحولات مصر سوال کرد، اسامه گفت که ارتباطات با کشورهای خارجی در حال انجام است و جهاد الحداد و سندس عاصم مشاوران عصام حداد مشاور مرسی مسئول این کار هستند، آنها با آمریکا و آلمان و اتحادیه اروپا تماس گرفته و به آنها ابلاغ کرده اند که باید از شما حمایت کند و کودتای نظامی را رد کنند. البته تنها آمریکا بود که وعده داده در صورت افزایش تعداد تحصن کنندگان در میادین از تو حمایت خواهد کرد و ما الان روی این وعده حساب کرده‌ایم.
 
فرزند مرسی خطاب به پدرش گفت: باید پیش از هر چیز از شر نظامی‌های قدیمی خلاص می شدی و باید السیسی و حامیانش را برکنار می کردی زیرا دستان آنها به خون اعضای اخوان در حادثه گارد ریاست جمهوری آغشته شده است.

مرسی رفتار مقامات امنیتی با خود را در نهایت احترام خواند و گفت که در اینجا راحت است و به زودی به قدرت باز می گردد؛ وی از فرزند خود خواست تا مردم در خیابان‌ها باقی بمانند. بعد از این دیدار اسامه مرسی بار دیگر با چشمان بسته محل نگهداری پدرش را ترک کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها