امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25916
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۳۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «مک‌کلاچی»، یکی از مقامات لبنانی روز دوشنبه گفت: سازمان اطلاعات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «مک‌کلاچی»، یکی از مقامات لبنانی روز دوشنبه گفت: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا [سیا] هفته پیش به مقامات لبنانی هشدار داده است که گروه‌های مرتبط با القاعده در حال برنامه ریزی برای بمبگذاری در مناطق جنوبی بیروت [مناطقی که حزب‌الله در آن حضور دارد] و همچنین هدف قرار دادن سیاستمداران و متحدان این گروه در سوریه است.

مقامات لبنانی گفتند که هشدار غیر معمول آمریکا از طریق دفتر سازمان سیا در لبنان به چندین مقام امنیتی لبنان منتقل شده است و آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که این موضوع به حزب‌الله منتقل خواهد شد.

مقامات حزب‌الله از این هشدار آگاه شده و گام‌هایی را برای تشدید اوضاع امنیتی در حومه جنوبی بیروت که به نام ضاحیه شناخته می‌شود اتخاذ کردند.

یکی از فرماندهان امنیت داخلی حزب‌الله که خواست نامش ذکر نشود گفت: بله، هشدار از سوی سازمان سیا آمده بود. آنها این اطلاعات را از طریق دستگاه اطلاعات لبنان منتقل کردند اما ما اطلاعات خود را درباره بمبگذاری داریم.

یکی از مقامات لبنانی گفت هشدار سیا شامل شواهدی است که بسیار متقاعد کننده و ترسناک بوده است. این شواهد شامل شنود تلفن‌ها و اطلاعاتی با جزئیات درباره گروه‌های فعال در مرز لبنان با سوریه و گروه‌هایی که داخل بیروت بوده، است.

یکی از مقامات اطلاعاتی لبنان نیز گفت: آنها متن تماس‌هایی که توسط گروه القاعده در داخل لبنان به افرادی در کشورهای خلیج فارس بوده را در اختیار دارند که شامل جزئیات اطلاعاتی درباره حملات و همچنین حجم مواد منفجره‌ای که به داخل لبنان قاچاق شده بوده است.

این مقام اطلاعاتی گفت که آنها پیشتر دستگیری‌هایی را آغاز کرده بودند.

روز شنبه نیز ارتش لبنان تعدادی از افراد متعلق به کشورهای مختلف عربی از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس را دستگیر کرد که دارای مواد منفجره بودند.

هشدار سازمان سیا تنها چند روز پیش از انفجار بمب در جنوب بیروت و در منطقه شیعه نشین روی داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها