امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25930
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب معارض تجمع ملی آزادگان موافقت اصولی خود را برای حضور در کابینه ائتلافی مغرب که ریاست آن را ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب معارض تجمع ملی آزادگان موافقت اصولی خود را برای حضور در کابینه ائتلافی مغرب که ریاست آن را اسلام‌گرا ها برعهده دارند اعلام کرد.

حزب استقلال متحد اول حزب عدالت و توسعه در دولت ائتلافی مغرب هفته گذشته استعفای شش وزیر خود را از کابینه اعلام کرد و به معارضان پیوست.

این حزب لیبرالیست در بیانیه ای پس از نشست دفتر سیاسی آن گفت: درخواست اسلام‌گراها از حزب تجمع ملی آزادگان برای تشکیل اکثریت دلیل بر اهمیت، اعتبار و جایگاهی است که این حزب در صحنه سیاسی مغرب برخوردار است.

حزب استقلال مغرب در هفتم جولای از وزرای خود خواست از کابینه استعفا بدهند و بدین ترتیب ائتلاف دولت از هم پاشید و اسلام گراها به دنبال شریک جدیدی برای حفظ اکثریت خود در پارلمان بودند.

تجمع ملی آزادگان در بیانیه خود خواستار تسریع در حل و فصل اوضاع سیاسی کشور به منظور بازگرداندن اعتماد از داخل و همچنین از کشورهای خارجی به دولت مغرب شد.

این حزب صلاح الدین مزوار رئیس خود را مسئول مذاکره با حزب عدالت و توسعه برای پیوستن به کابینه قرار داد.

تجمع ملی آزادگان در انتخابات اخیر مغرب پس از دو حزب اسلام گرای عدالت و توسعه و حزب محافظه کار استقلال در جایگاه سوم از لحاظ تعداد کرسی در پارلمان قرار گرفت.

حزب تجمع ملی آزادگان 52 کرسی از 395 کرسی در پارلمان مغرب دارد و با دیگر احزاب باقی مانده در ائتلاف حاکم می تواند اکثریت جدید را تشکیل بدهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها