امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25938
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۳۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ساعاتی قبل اعضای دولت جدید مصر به ریاست «حازم الببلاوی» نخست وزیر موقت این کشور با ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ساعاتی قبل اعضای دولت جدید مصر به ریاست «حازم الببلاوی» نخست وزیر موقت این کشور با حضور در قصر اتحادیه در برابر «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر سوگند یاد کردند.

پس از این مراسم خبرنگار شبکه المیادین در گزارشی گفت: گام بعدی دولت جدید مصر اجرای نقشه راه_طراحی شده توسط شورای نظامی _ خواهد بود.

بنابراین گزارش، دو مسئله اقتصاد و امنیت اصلی ترین پرونده‌های پیش‌روی دولت جدید خواهد بود.

خبرنگار این شبکه با اشاره به اینکه دولت فعلی از وزرای متخصص تشکیل شده، افزود: این دولت به هیچ حزبی وابسته نیست و بر اساس تقسیم‌های سیاسی تشکیل نشده است و بیش از همه می‌توان گفت که دولتی «فن سالار» است.

همچنین از دیگر نکات قابل توجه در دولت موقت، حضور 4 زن در کابینه جدید مصر است و از سوی دیگر دو وزیر قبطی نیز در کابینه حضور دارند.

انتخاب نبیل فهمی به عنوان وزیر خارجه نیز با استقبال دیپلمات‌های مصری مواجه شده ‌است و از سوی دیگر انتخاب محمد ابراهیم أبوشادی وزیر تامین و تجارت داخلی نیز با انتقاداتی از سوی جوانان انقلابی مواجه شده است.

منصور بعد از برگزاری مراسم تحلیف اعضای جدید کابینه در دیدار با آنها اولویت‌های دولت از جمله در زمینه امنیت و اقتصاد را بررسی می‌کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها