امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2595
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۵۷
تعداد بازدید: 247
محمدتقی حسن زاده در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص نحوه عملکرد دولت دهم در حوزه جوانان گفت: دولت دهم اقدامات خوبی انجام داده است اما بازهم ...

محمدتقی حسن زاده در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص نحوه عملکرد دولت دهم در حوزه جوانان گفت: دولت دهم اقدامات خوبی انجام داده است اما بازهم نیازها و توجهاتی وجود دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه از بعد نگرشی،دیدگاهی و برنامه ریزی اقدامات خوبی انجام شده است و ما امیدواریم در دولت آینده هم با توجه به تجربیاتی که در دولت‌های قبلی بدست آمده است بتوانند به انتظارات جوانان جامه عمل بپوشانند و تحقق این مهم دور از دسترس نیست و دولت‌ها باید مکمل هم باشند.

رئیس مرکز مطالعات وزارت جوانان تصریح کرد: اقداماتی که در دولت نهم و دهم انجام شده است قطعا دولت‌های قبل آنها را انجام نداده‌اند و این نشان می‌دهد ما از نظر زمانی در موقعیت بهتری نسبت به قبل قرار داریم و فرصت‌ها و ظرفیت‌های جدیدی ایجاد شده است و قطعا وضعیت فعلی ما در زمینه جوانان از گذشته بهتر است و دولت آینده هم باید موفق‌تر عمل ‌کند.

حسن زاده در خصوص مهمترین اقدام دولت دهم در حوزه جوانان گفت: مهمترین اقدام دولت دهم شناخت درست از جوانان و فراهم کردن زمینه‌های حضور آنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است .

وی خاطرنشان ساخت: هم اکنون بیشترین تولید علم، دانش و ابتکار در میان جوانان است و دولت زمینه تحصیل و ارتقای دانش جوانان را فراهم کرده است چراکه از نظر کمی هم تعداد دانشجویان ما رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

رئیس مرکز پژوهش‌های راهبردی وزارت جوانان ادامه داد: در هر دولتی ضعف هم وجود دارد و شاید در حوزه جوانان برخی از فرصت‌ها را از دست داده باشیم و در برخی موارد هم خود جوانان سعی نکردند از این فرصت‌ها استفاده کنند.

حسن زاده افزود: جوانان باید در فرصت‌ها و بسترهایی که دولت فراهم کرده است تخصصی تر و کاربردی تر عمل کنند و در مجموع باید حضور جوانان در عرصه‌های مختلف متناسب با نیازشان باشد.

وی تصریح کرد: تعدادی از جوانان خودشان شاید به این باور نرسیده‌اند که زمینه‌ها برای حضور فراهم است که آن هم به یک جریان فکری که در نسل جدید وجود دارد،برمی‌گردد ولی عملا هرجایی که جوانان اراده کنند زمینه برای آنان فراهم بوده است.

این مقام مسئول گفت: هرچند ما در برخی موارد با کمبود منابع مواجه بودیم ولی دولت و برنامه ریزان به نوعی حضور جوانان را بیشتر و بهتر فراهم کرده و سعی نکرده‌اند تنها موج‌های کاذب را ایجاد کند و پرداختن به نیازهای واقعی جوانان در دستور کار دولت فعلی بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها