امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 25954
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۳:۳۰
تعداد بازدید: 112
امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد درخواست برخی باشگاه‌ها مبنی بر عدم پخش مستقیم فوتبال ...

امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد درخواست برخی باشگاه‌ها مبنی بر عدم پخش مستقیم فوتبال برای افزایش حق پخش تلویزیونی گفت: نباید با صدا و سیما قهر کنیم، باید تعامل داشته باشیم. واقعیت آن است که فوتبال یک هیجان مثبت در جامعه ایجاد می‌کند و اگر بخواهیم مانع پخش تلویزیونی آن شویم این هیجان از بین می‌رود. اگر فوتبال به طور زنده و مستقیم پخش نشود می‌خواهیم چه بکنیم؟ آیا باید مسابقات فوتبال را با CD پخش کرد؟ تمام هیجان یک مسابقه به پخش زنده آن است تا جایی که به یاد دارم ضرغامی همواره مدافع ورزش بوده است.

وی ادامه داد:‌ باید برای حل مشکل صدا و سیما اقدام کنیم، اگر قرار است با مجلس صحبت شود، این کار را انجام دهیم. اما حداقل مبلغ پخش تلویزیونی فوتبال باید 90 میلیارد تومان باشد. این مبلغ اکنون 18 میلیارد تومان است، این ارقام برای صدا و سیما هم مبلغ زیادی نیست برخی برنامه‌هایی که در تلویزیون ساخته می‌شود مخاطب زیادی ندارند. برنامه‌های طنز معمولاً مخاطب دارند اما ورزش از پر بیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون است و باید هزینه‌های آن هم پرداخت شود. درخواست 90 میلیارد تومانی برای فصل گذشته است، نباید با صدا و سیما قهر کنیم چون فصل گذشته این اتفاق افتاد و هر دو طرف ضرر کردند. برای صدا و سیما هم نمی‌توان رقیبی تراشید.

مدیرعامل داماش در مورد محرومیت باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال از حضور در لیگ برتر به خاطر بدهی گفت:‌ سنگ بزرگ علامت نزدن است. مگر می‌توان پرسپولیس و استقلال را به خاطر بدهی از حضور در لیگ منع کرد؟ بهتر است که برای حل مشکل بدهی آنها را تهدید به کسر امتیاز کنیم، یعنی همان کاری که فیفا انجام می‌دهد. فیفا ابتدا امتیاز کسر می‌کند و بعد از چند تذکر باز هم امتیاز کسر می‌کند و در نهایت باشگاه متخلف را به دسته پایین‌تر سقوط می‌دهد. ما که نمی‌توانیم یکباره پرسپولیس و اسقتلال را به دسته یک بفرستیم. اینکه بگوییم آنها حق حضور در لیگ برتر را به خاطر بدهی ندارند یعنی آنکه باید در لیگ یک بروند. باید صرفه و صلاح را در احکام ببینیم. تنها اجرای یک قانون کارایی ندارد باید با تعامل رفتار کرد. استقلال و پرسپولیس سالی 25 میلیارد تومان هزینه می‌کنند و حالا یک میلیارد تومان هم بدهی شکایتی دارند که حدود چهار درصد هزینه‌های این دو باشگاه است.

انتهای پیام/ن
برچسب ها:
آخرین اخبار